Czy warto kupować wózek „rok po roku”? Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania

2019-10-07
Czy warto kupować wózek „rok po roku”? Przedstawiamy zalety takiego rozwiązania

Rodzice, którzy decydują się na szybkie powiększenie rodziny, często podejmują decyzję o zakupie tak zwanego wózka rok po roku. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy na spacerach towarzyszy nam dwójka małych dzieci, które jeszcze nie chodzą lub dopiero co opanowały tę umiejętność. Takie maluchy nie przejdą na własnych nogach dużych odległości, dlatego odpowiedni pojazd staje się koniecznością. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad kupnem wspomnianego wózka, przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się, jak wybrać model, z którego wszyscy będziecie zadowoleni.

Nowoczesny pojazd dla dwojga dzieci daje więcej możliwości, niż wózek bliźniaczy

Wózek dla bliźniaków to najczęściej spacerówka lub podwójna gondola, umieszczona na jednym, dwa razy szerszym stelażu. To powoduje, że dany model nie tylko jest dużo cięższy, ale też wyklucza dostosowanie go do potrzeb dzieci w różnym wieku. Taką opcję oferuje za to wózek rok po roku. Posiada on rozbudowaną konstrukcję, do jakiej da się przymocować jednocześnie gondolę dla młodszego dziecka oraz siedzisko spacerowe dla starszaka. Jednak to nie jedyna możliwa konfiguracja: z powodzeniem przekształcisz wózek także w podwójny model głęboki albo spacerowy. Producenci prześcigają się w wymyślaniu kreatywnych rozwiązań, dlatego na rynku można spotkać pojazdy z siedziskami obok siebie, umieszczonymi jedno za drugim, a nawet... jedno pod drugim. Wybór konkretnego modelu zależy od potrzeb i oczekiwań rodzica. Na przykład w naszym sklepie 3Kiwi oferujemy wózek Silver Cross, dostosowany zarówno do jednego, jak i do dwojga dzieci. Elastyczne możliwości konfigurowania sprawiają, że spokojnie można wybrać się na spacer z jednym maluchem bez konieczności pchania podwójnego pojazdu.

Dostawka do wózka to gratka dla młodego piechura. Kiedy w nią zainwestować?

Dziecko, które nauczyło się już chodzić, w wózku często się po prostu nudzi. Jednocześnie na dłuższych spacerach może być zmęczone lub senne, a wtedy możliwość ulokowania go na wygodnym siedzisku jest wręcz bezcenna. Jeżeli Twój starszak uwielbia korzystać z własnych nóg, a wózek jest mu zazwyczaj niepotrzebny, warto rozważyć zakup specjalnej dostawki. W sklepie 3Kiwi znajdziesz modele dedykowane konkretnym pojazdom. Maluchowi możesz sprawić swój wymarzony wózek Cybex i mieć pewność, że wybrana dostawka będzie do niego pasować. Twoje dziecko nie lubi długo stać, a na spacerach często narzeka na ból nóżek? Zdecyduj się na model wyposażony w wygodne siodełko, dzięki któremu pociecha może komfortowo podróżować. Natomiast, jeżeli maluch wciąż jeszcze uwielbia spać na świeżym powietrzu, zakup odpowiedniego wózka z pewnością uratuje niejeden Wasz spacer.

pixel