Jakie akcesoria do wózka kupić? Rozwiewamy wątpliwości świeżo upieczonych mam!

2019-10-28
Jakie akcesoria do wózka kupić? Rozwiewamy wątpliwości świeżo upieczonych mam!

Zakup pierwszego pojazdu dla pociechy to decyzja spędzająca sen z powiek wielu rodzicom. Ma być elegancki, funkcjonalny, modny i komfortowy dla dziecka. Trudno znaleźć model, który spełniałby oczekiwania wszystkich mam, dlatego producenci wózków dziecięcych chętnie dorzucają do nich przydatne akcesoria. Torby, parasolki, okrycia, folie przeciwdeszczowe, moskitiery, uchwyty na kubek, tacki... Łatwo się w tym wszystkim pogubić. Które elementy wyposażenia przydadzą się nowo narodzonemu dziecku i jego rodzicom, a jakie można dokupić później?

Komfort dla malucha i mamy: funkcjonalna torba do wózka oraz parasolka

Torba zakładana na rączkę wózka to najchętniej wymieniane przez rodziców akcesorium. Można do niej bowiem włożyć najpotrzebniejsze rzeczy: pieluchy, chusteczki, mleko i jedzenie dla bobasa, a także zawsze mieć je pod ręką. Wiele modeli, jak na przykład dostępna w naszym sklepie 3Kiwi torba La Millou, zasługuje raczej na miano organizera. Mnóstwo praktycznych kieszeni i schowków pomaga w zachowaniu porządku i zapewnia łatwą dostępność do każdego skarbu skrywanego w torbie. Ma to ogromne znaczenie, gdy na spacerze maluch nagle zgłodnieje – można w kilka sekund znaleźć i podać mu jedzenie.

Drugim nieodzownym elementem wózka jest parasolka: przydaje się ona zwłaszcza latem. Takie rozwiązanie osłania delikatną skórę dziecka od słońca, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza w gondoli i spacerówce. Dla malucha urodzonego zimą lub jesienią warto zamiast parasolki zakupić folię przeciwdeszczową z okienkiem, która ochroni go przed wiatrem, deszczem, śniegiem i mrozem.

Aby było ciepło, miękko i wygodnie: kocyk, śpiworek, a także wkładka do wózka

Gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące, konieczne jest zapewnienie maluchowi ciepła na spacerze. Pomocny okaże się tutaj kocyk z tkaniny minky, jaki możesz kupić u nas, w 3Kiwi. Posiadamy mnóstwo wzorów, które spodobają się zarówno mamom dziewczynek, jak i chłopców. A kiedy zrobi się naprawdę zimno, zamiast kocyka można otulić pociechę śpiworkiem: w nim niestraszne będą nawet największe mrozy.

Ostatnim przydatnym akcesorium jest wkładka do wózka. Ułatwia ona życie głównie rodzicom, gdyż w przypadku zabrudzenia siedziska albo gondoli można ją łatwo wyjąć i uprać, co w przypadku pokryć wózków bywa trudne. Na dodatek istnieją specjalne modele dostosowane do potrzeb dziecka w upalne lub mroźne dni. Te pierwsze gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, a drugie zatrzymanie ciepła.

pixel