Przewaga fotelika RWF nad FWF, czyli tyłem vs przodem do kierunku jazdy

2020-08-24
Przewaga fotelika RWF nad FWF, czyli tyłem vs przodem do kierunku jazdy

Podróżowanie samochodem z dzieckiem wymaga odpowiedniego przygotowania. Kluczowy jest tutaj fotelik, w którym maluch spędzi całą drogę. Zdania na temat tego, jaki model najlepiej wybrać, są podzielone. O ile w przypadku najmłodszych pociech problem znika (zgodnie z prawem, pierwszy fotelik z kategorii 0-13 kg musi być montowany tyłem), zakup fotelika dla starszaka może okazać się problematyczny. Poznaj popularne modele fotelików i wybierz ten, który będzie idealny dla Twojego dziecka.

Fotelik RWF Rearward Facing to pozycja, zasługująca na uwagę każdego rodzica!

W przeciwieństwie do fotelików FWF (front way facing), modele RWF są montowane tyłem do kierunku jazdy. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka, związanego z obciążeniem kręgów szyjnych dziecka w razie wypadku. Badania pokazują, że nawet mała stłuczka przy średniej prędkości 50 km/h może być przyczyną poważnych urazów kręgów szyjnych – gdy podczas kolizji główka dziecka nie jest podtrzymywana przez oparcie, na szyję wywierany jest duży nacisk. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku, kiedy maluch podróżuje tyłem – taki montaż fotelika zapobiega urazom, wynikającym z bezwładnego opadania główki wywołanego zderzeniem. RWF fotelik absorbuje siłę uderzenia i skutecznie chroni górny odcinek kręgosłupa jadącego w nim dziecka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duża siła oddziałuje na ciało pasażerów podczas zderzenia czołowego. Delikatny kręgosłup dziecka wymaga więc kompleksowej ochrony. Przewożenie maluszka tyłem do kierunku jazdy w przystosowanym do tego foteliku, gwarantuje równomierne rozłożenie siły uderzenia. Kiedy więc dziecko wyrośnie już z pierwszego fotelika i stajemy przed wyborem kolejnego modelu, miejmy to na uwadze. Podjęcie słusznej decyzji może uratować nie tylko zdrowie, ale również życie maluszka.

W ofercie sklepu 3KIWI zagościły foteliki RWF dla różnych grup wiekowych. Sprawdź!

Szukasz fotelika samochodowego, w którym Twoja pociecha będzie mogła wygodnie i bezpiecznie podróżować? Zobacz, co ciekawego przygotowali uznani producenci, tacy jak choćby Cybex. Modele RWF z nowych kolekcji są dostępne od ręki w naszym asortymencie – wybierz tylko kolor, a my zajmiemy się dostarczeniem produktu pod wskazany adres. Nie musisz obawiać się, że Twoje dziecko jest za duże na fotelik, montowany tyłem do kierunku jazdy. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, z modeli RWF warto korzystać najdłużej, jak tylko się da. W naszym sklepie sprzedajemy polecane foteliki samochodowe, spełniające wszelkie standardy bezpieczeństwa. Wśród nich znajdziesz modele obrotowe 0-18 kg, a także inne foteliki RWF z wielostopniową regulacją oraz technologią, rozpraszającą energię. Są to zarówno produkty dla niemowląt, jak również starszych dzieci. Skorzystaj z zaawansowanych technologicznie rozwiązań i bezpiecznie podróżuj ze swoim dzieckiem!

pixel