Do kąpieli

Pierwsza kąpiel noworodka to dla rodziców ogromna wyzwanie. Małe, kruche ciałko i wielka wanna pełna wody. Później z ogromnej tremy związanej z debiutancką kąpielą zostają tylko zabawne wspomnienia. Kiedy maluch skończy kilka miesięcy warto rozejrzeć się za zabawkami do kąpieli. Codzienna higiena może być również świetną zabawą!

Jakie będą najlepsze zabawki do kąpieli dla dzieci? Trudno o uniwersalne rozwiązanie i wskazanie jednej, konkretnej zabawki. Wybór jest ogromny. W pierwszej kolejności należy dostosować zabawkę do wieku dziecka. Przyjrzeć się, czy nie zawiera ona zbyt drobnych elementów, które mogą być niebezpieczne. Koniecznie trzeba się upewnić, czy przedmiot posiada odpowiednie atesty i został przebadany pod kątem szkodliwych substancji. Gdy już to sprawdzimy można śmiało wybierać spośród wielu różnorodnych modeli. Woda koi dziecięce zmysły. Dla wielu dzieci jest miłym, wyciszającym rytuałem przed położeniem się spać. Natomiast dziecko, które nie lubi kąpieli może się do nich przekonać dzięki ciekawym zabawkom do wanny. Przelewanie, nalewanie, wylewanie - wszystkie te czynności pozwalają dziecku się rozwijać. Na dodatek w wypadku wielu małych istot absolutnie je fascynują. Przydadzą się więc nam wszelkiego rodzaju miski, pojemniki, sitka i sikawki. Oprócz tego typu zabawek można kupić przyssawki, które komicznie czepiają się wanny i kafelków albo zestaw do łowienia. Poza tym w sklepie czekają na nas gumowe figurki, które pozwolą maluchom snuć mokre opowieści. Dla starszych dzieci atrakcyjnym urozmaiceniem będą zabawki do nauki nurkowania. Wśród zabawek do kąpieli dla dzieci ciekawy zbiór tworzą akcesoria do kąpieli. Termometr czy szczotka nie musi być nudna i zwyczajna. Może przypominać słońce, chmurę albo kolorowy dysk. Nie zapomnijmy również o akcesoriach, np. o macie, która chroni przed poślizgnięciem lub o organizerze na zabawki.

Produktów: 41
Produktów 1 - 40 z 41
Pokaż więcej
12
Sklep korzysta z technologii przechowujących i uzyskujących dostęp do informacji na komputerze lub innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci Internet - w szczególności z wykorzystaniem tzw. plików cookies. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez operatora sklepu lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może zostać w każdym momencie zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się TUTAJ.
Zamknij
pixel