CYBEX | PLATINUM | ATON Q PLUS | FOTELIK SAMOCHODOWY | MYSTIC PINK

Kod produktu: 2019000141741
wybierz rozmiar:
699,00 zł599,00 zł
brutto
Oszczędzasz 14% (100,00 zł).


Jako model pochodzący z wyróżnionej nagrodami serii fotelików samochodowych CYBEX, foteliki samochodowe Aton Q i Aton Q i-Size łączą zaawansowane bezpieczeństwo z innowacyjną funkcjonalnością.
W CYBEX wyznajemy zasadę, że zawsze można zrobić coś lepiej. Zmierzamy do bezustannego doskonalenia naszych doskonałych produktów. I tak po dwukrotnym zwycięstwie fotelika Aton 2 w teście Stiftung Warentest 6/2012 (Grupa 0+, zarówno z bazą ISOFIX jak i bez niej), następnie fotelik Aton 3, podąża Aton Q drogą sukcesu rodziny produktów Aton w grupie 0+ i zdobył ocenę 1.6 (dobry) w niemieckim teście Stiftung Warentest (test 06 / 2014).


W teście, w którym fotelik był zabezpieczony wyłącznie pasami bezpieczeństwa zamiast bazą ISOFIX, Aton Q przyznano najwyższą ocenę* w Gr. 0+. W kategoriach »bezpieczeństwo« i »szkodliwe substancje« otrzymał ocenę »bardzo dobry«.


Podążając zasadą innowacji D.B.F. nacisk podczas projektowania fotelika Aton Q był położony na wyjątkowy design i wyrafinowaną ergonomię, najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz poprawioną funkcjonalność.


Ta jakość znajduje swoje odzwierciedlenie również w modelu Aton Q i-Size (dla dzieci o wzroście 45-75 cm oraz maks. wadze 13 kg), pierwszym foteliku od CYBEX spełniającym normę i-Size ECE R-129

.

W kwestii bezpieczeństwa foteliki Aton Q i Aton Q i-Size posiadają regulowaną wysokość zagłówka, który jest zintegrowany z pasami fotelika.


Fotelik również wyposażony jest w niezależnie regulowany teleskopowy liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym (System L. S. P.). Teleskopowy liniowy ochraniacz boczny można indywidualnie dopasować. Pierwsze siły pojawiające się podczas zderzenia są absorbowane przez wyciągnięte zabezpieczenie od strony drzwi.


Siły są nim odprowadzane na skorupę fotelika. Elastyczna struktura materiału, z którego wykonano skorupę fotelika samochodowego dalej redukuje siłę powstałą przy zderzeniu i przekierowuje ją z dala od dziecka.


Dzięki nowemu zagłówkowi z 8-stopniową regulacją wysokości i zintegrowaną regulacją pasów, długość pasów jest regulowana automatycznie wraz z regulacją zagłówka.


Nie ma potrzeby czasochłonnego dopasowywania pasów a niewłaściwe użycie jest niemal wykluczone. Miękkie ochraniacze na pasy zwieńczają komfort w obydwu modelach fotelika. Znakomita ochrona Aton Q i Aton Q i-Size jest wspierana wysokim bezpieczeństwem pasywnym.Jednym z największych wyzwań dla inżynierów zajmujących się bezpieczeństwem jest opracowanie najlepszej metody przewożenia wcześniaków i niemowląt, których mięsnie szyi i odruchy nie są jeszcze w pełni wykształcone.


Niestety, u tych dzieci główka jeszcze często opada do przodu w trakcie snu, co może znacznie utrudnić oddychanie. Wspólnie z niemieckimi lekarzami i położnymi, biorąc pod uwagę wyniki licznych testów, opracowano nową funkcję umożliwiającą przybranie jak najbardziej poziomej pozycji leżącej pomiędzy głową, szyją a klatką piersiową.


Ryzyko uduszenia jest znacznie obniżone. Osiągnięto to dzięki wyjmowanej wkładce siedziska. Po wyciągnięciu wkładki, starsze dzieci mają więcej miejsca i komfortu.


CYBEX Platinum łączy bezpieczeństwo i funkcjonalność z produktem przyjaznym użytkownikowi i wyjątkowym, kultowym designem. Produkty CYBEX Platinum zasadniczo wyróżniają detale. Mimo, iż często pozostają niezauważone, to właśnie szczegóły dają poczucie, że produkty są bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.


Na przykład, zintegrowaną budkę przeciwsłoneczną w rozmiarze XXL można w elegancki sposób schować za kolorystycznie dopasowaną osłoną. Dla maksymalnej ochrony skóry dziecka przed promieniowaniem UV, zintegrowana budka spełnia surowe australijskie wymagania dotyczące ochrony przeciwsłonecznej UPF50+.


Możliwość regulacji budki oferuje nie tylko perfekcyjną ochronę przed słońcem, lecz również chroni przed wiatrem i deszczem. Bezpieczeństwo, design i mobilność w jednym.


DNA designu modelu Aton Q i Aton Q i-Size jest obecne we wszystkich produktach Platinum jak również w wózkach CYBEX. Przy użyciu adapterów, fotelik samochodowy w połączeniu z wózkiem CYBEX zamienia się w sprytny i wizualnie harmonijny system podróżny.


Fotelik Aton Q i Aton Q i-Size może być również łączony z wieloma wózkami i spacerówkami innych marek w celu stworzenia systemu podróżnego.


Z kolei przy użyciu adapterów, fotelik samochodowy w połączeniu z wózkiem CYBEX zamienia się w sprytny i wizualnie harmonijny system podróżny.


Zgodnie z naszą filozofią bezpieczeństwa, opierającą się na ogólnej łatwości użytkowania, a w szczególności bazującej na systemie ISOFIX, dla modelu Aton Q i Aton Q i-Size jest dostępna praktyczna baza ISOFIX: Base Q-Fix' i 'Base Q i-Size'.


Bazy są instalowane w samochodzie za pomocą ISOFIX oferującym dodatkową stabilność i bezpieczeństwo. Fotelik można w łatwy sposób wpiąć w bazę, z której można korzystać bez konieczności dodatkowego zabezpieczania pasami bezpieczeństwa.


Odpowiedni wskaźnik potwierdza wizualnie, że fotelik został zainstalowany prawidłowo. Alternatywnie bazę Base Q-Fix można zapiąć pasem bezpieczeństwa w pojazdach, które nie są wyposażone w system ISOFIX.CYBEX ATON Q Gr. 0+, 0-13 kg, od urodzenia do ok. 18 miesięcy

Bezpieczeństwo i kultowy design
Fotelik Aton Q kontynuuje tradycje nagradzanych fotelików z rodziny Aton w grupie 0+. Otrzymał doskonałą ocenę 1.6 (dobry) w niemieckim teście niezależnej organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest (06/2014). W teście przeprowadzonym przez ADAC fotelik otrzymał ocenę "dobrą". W testach ÖAMTC również oceniony został "dobrze" i otrzymał najwyższą ocenę w teście kolizji bocznej (montaż na bazie ISOFIX). W kategorii "bezpieczeństwo" i "substancje szkodliwe" fotelik może pochwalić się wynikiem "bardzo dobry"..


  • teleskopowe osłony boczne (L.S.P. System)
  • wyjmowana wkładka siedziska
  • zintegrowana regulacja zagłówka z pasami
  • dopasowana kolorystycznie składana budka przeciwsłoneczna XXL
  • tworzy system podróżny z wózkami CYBEX, gb oraz innymi markami

Połączenie inteligentnego rozwiązania jakim jest ochrona przy zderzeniu bocznym (system L.S.P.) oraz zagłówka o regulowanej wysokości zintegrowanego z pasami zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i optymalne ułożenie głowy, szyi i klatki piersiowej. Minimalizuje ryzyko wystąpienia trudności w oddychaniu dla wcześniaków i bardzo małych niemowląt. Składana budka w rozmiarze XXL z UVP50+ doskonale chroni przed słońcem i wiatrem.
TELESKOPOWY SYSTEM L.S.P

Teleskopowy, liniowy system zabezpieczeń przy kolizji z bokuNowy teleskopowy system L.S.P w połączeniu z aborbującą energię skorupą fotelika pochłania siły powstałe przy uderzeniu bocznym


Nowy system teleskopowy osłon bocznych L.S.P. może być łatwo regulowany. Siła uderzenia jest przekazywana już we wczesnym stadium przez osłonę od strony drzwi na skorupę fotelika. Elastyczny materiał i struktura fotelika absorbują energię, utrzymując ją z dala od dziecka.
AUTOMATYCZNA REGULACJA WYSOKOŚCI FOTELIKA

Idealna pozycja ułożenia dzieckaJednym z największych wyzwań dla inżynierów, zaangażowanych w rozwój bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, jest optymalne przewożenie wcześniaków i bardzo małych noworodków. W takich przypadkach mięśnie szyi i odruchy nie są jeszcze właściwie rozwinięte. Niestety może to prowadzić do opadania głowy dziecka podczas snu. W konsekwencji utrudniając oddychanie.


W ścisłej współpracy z niemieckimi lekarzami i położnymi, przeprowadzone zostały liczne testy, aby uzyskać idealny kąt położenia dla niemowląt. Nowe rozwiązanie, zapewnia najbardziej płaską z możliwych pozycję leżącą, która zapobiega pochylania głowy do przodu oraz zmniejsza ryzyko uduszenia. Mechanizm regulacji oferuje również większym dzieciom więcej miejsca i lepszy komfort.
DOPASOWANA KOLORYSTYCZNIE I SKŁADANA BUDKA W ROZMIARZE XXL

Doskonała ochrona przed wiatrem i słońcem z UVP50+Dla pełnej ochrony skóry dziecka, kolorowa i składana budka XXL spełnia rygorystyczną australijską normę UVP50+.


Zintegrowana, bardzo duża budka ochroni przed słońcem, deszczem i wiatrem. Łatwo można ją złożyć, aby stała się niewidoczna.
8-STOPNIOWA REGULACJA WYSOKOŚCI ZAGŁÓWKA

Dla doskonałej ochrony, która rośnie razem z dzieckiemPołączenie regulowanego zagłówka z teleskopowym systemem ochrony bocznej L.S.P. Aton Q wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa przy zderzeniu bocznym.


Nowy, zintegrowany z pasami, zagłówek może być regulowany w jedenastu pozycjach. Długość pasów zmienia sią automatycznie do wysokości zagłówka. Pozwala to uniknąć trudności w dopasowaniu oraz błędnego zapinania.
SYSTEM PODRÓŻNY

Bezpieczeństwo, styl i mobilność w jednym.Fotelik Aton Q może łatwo stać się częścią wspaniałego Travel System w połączeniu z jednym z wózków CYBEX lub innych marek.


DNA powstania fotelika Aton Q wykracza poza ramy innych produktów serii PLATINUM i stają się również częścią wózków CYBEX. Za pomocą prostych adapterów, fotelik można zamontować na wózkach Callisto, Topaz i Onyx. Dopasowany w doskonałym stylu może również współgrać z wóżkami innych marek.
KOLORY I RODZAJE TAPICEREK

Bezpieczeństwo, Styl i FunkcjonalnośćPodtrzymując tradycję wyznaczania trendów we wzornictwie, foteliki z linii PLATINUM oferują szeroki wybór kolorów i dwa rodzaje tkanin.


Wersja Comfort: miękka i przytulna tapicerka fotelików serii Platinum w dziesięciu kombinacjach kolorystycznych. Wersja Plus: Uzyskuje swój charakterystyczny wygląd dzięki ekskluzywnej i wyjątkowo trwałej, denimowej tkaninie o diagonalnym splocie. Oferowana jest w 5 róznych zestawieniach kolorów.


Cybex
Cybex logo
Firma CYBEX oferuje foteliki samochodowe,nosidełka i wózki, które są nie tylko bezpieczne, ale doskonale przystosowane do miejskiego stylu życia. U podstaw tej marki i rozwoju jej produktów stoi połączenie zrównoważonego bezpieczeństwa i jakości, które łączy się z niepowtarzalnym wzornictwem i inteligentną funkcjonalnością. Ta strategia doprowadziła nie tylko do rozwoju nagradzanych pionierskich siedzeń samochodowych takich jak tyłem do kierunku jazdy Sirona, ale także nie mniej niż dziewięć Red Dot Design Awards.

CYBEX nie boi się wyzwań tworzenia, dlatego jest nie tylko liderem w zakresie bezpieczeństwa dzieci, ale jest postrzegany jako lider innowacyjnego stylu życia i mody. Z jego świeżym podejściem, CYBEX projektuje produkty dla rodziców, przekraczając utarte granice, które często łączą bezpieczeństwo, wzornictwo i funkcjonalność. Produkty CYBEX konsekwentnie osiągają doskonałe rezultaty w najważniejszych testach bezpieczeństwa konsumentów w Europie, a ich wyniki badań są starannie analizowane.

Parametry techniczne:
Basket:
0
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Raty CA
Zakupy z CA RatyRaty CASzybkie i wygodne finansowanie większych zakupów w internecie

Oblicz ratę
Korzystamy z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel