Jak przygotować pokoik dla dziecka? Poznaj nasze wskazówki aranżacyjne!

2020-11-02
Jak przygotować pokoik dla dziecka? Poznaj nasze wskazówki aranżacyjne!

Urządzanie przestrzeni z myślą o dziecku jest stałym elementem procesu oczekiwania na potomstwo. Przyszli rodzice przystępują do działania jeszcze, zanim niemowlę pojawi się na świecie. W ten sposób można ze wszystkim na spokojnie zdążyć i zyskać pewność, że w domu na maluszka będzie czekać pięknie zaaranżowany pokoik. W związku z tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, szczególną uwagę należy zwrócić na mebelki. Sprawdź nasze podpowiedzi, przygotowane specjalnie dla rodziców!

Meble do pokoju dziecka muszą zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Ważny jest też design

Pokoik dziecięcy bez wątpienia musi zostać urządzony bezpiecznie. Choć do zakupu mebli zwykle przystępuje się jeszcze przed porodem, już na tym etapie należy uwzględnić fakt, że już za kilka miesięcy dziecko zacznie raczkować, a chwilę potem chodzić. Mebelki powinny więc gwarantować bezpieczeństwo: być wykonane z przyjaznych surowców, posiadać zaokrąglone brzegi i szereg funkcjonalności. Produktem, który wybieramy w pierwszej kolejności, jest łóżeczko. Dobrze, gdyby producent zastosował w nim wyprofilowane szczebelki i barierki, uniemożliwiające wypadnięciu dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie farb ekologicznych, najlepiej w uniwersalnych kolorach. Te warunki spełniają Meble Pinio, wykonane z polskiego drewna. Są to certyfikowane i atestowane elementy wyposażenia pokoików dziecięcych, utrzymane w ponadczasowym stylu. Biel, beże i różne odcienie szarości idealnie komponują się z kolorową pościelą, zasłonami oraz dywanem. Co za tym idzie, takie łóżeczko wpisuje się w nowoczesną stylistykę wnętrz, a przy tym spełnia oczekiwania pod względem bezpieczeństwa najmłodszych.

W pokoiku powinna się znaleźć szafa i komoda oraz półki wiszące. Wybierz meble z drewna

Funkcjonalność jest niezwykle istotna, szczególnie jeśli podejmujemy się urządzania pokoiku dziecka, które niebawem przyjdzie na świat. W pobliżu łóżeczka warto zaplanować strefę do przewijania – tam należy umieścić komodę z przewijakiem. Aby zawsze mieć pod ręką ubranka, tuż obok zaleca się ustawić szafę, na przykład dwudrzwiową. Całości dopełnią wiszące półki z tej samej serii. W pokoju dziecka znakomicie sprawdzą się oferowane w sklepie 3KIWI Meble Pinio. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem!

pixel