Jaką spacerówkę wybrać do miasta?

2020-01-13
Jaką spacerówkę wybrać do miasta?

Rodzice mieszkający w mieście muszą na co dzień stawiać czoła wielu wyzwaniom. Często infrastruktura nie jest przygotowana dla maluchów i ich wózków, a mama lub tata męczą się z wnoszeniem ciężkich pojazdów do tramwajów, autobusów i na czwarte piętro w bloku. Gdy dziecko jest małe i leży jeszcze w gondoli, korzystanie z wózka nie sprawia większych trudności. Problem zaczyna się wtedy, kiedy pociecha przesiada się do wersji spacerowej, rośnie i przybiera na wadze, a zakupów z każdym dniem jest jakby więcej... Mówimy zatem: stop! Miejscy rodzice, jak nikt inny, zasługują na posiadanie lekkiej spacerówki dla swoich pociech. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Istotna jest waga pojazdu

Spacerówka nierzadko jest nazywana wózkiem do zadań specjalnych. Przypatrzmy się, kogo i co musi ona wozić. Zacznijmy od pasażera: kilkumiesięczne lub nawet starsze dziecko, czasami ciepło otulone. Kocyk lub śpiworek. Torba na rączce wózka, zwykle wypchana po brzegi niezbędnymi akcesoriami. Kilka kilogramów codziennych zakupów umieszczonych w koszyku pod siedzeniem. Kurtka mamy na rączce, gdy zrobi się cieplej. Gdy zsumujemy wszystkie te punkty, wychodzi nam... 20, a nawet 30 kilo samej zawartości. Jeśli dorzucimy do tego wagę samej konstrukcji, łatwo możemy dojść do wniosku, że wizyty na siłowni są niepotrzebne. A w mieście nie raz trzeba podnieść wózek i wnieść go do wysokiego tramwaju czy podjechać na krawężnik. Dlatego miejskim rodzicom poleca się jak najlżejsze modele, takie jak Cybex Balios , Eezy, Easywalker Buggy, Greentom, Stokke Beat czy Valco Baby Snap.

Sprawdź, jak łatwo go złożysz

Rodzice mieszkający w dużych miastach często mają do dyspozycji niewielkie metrażowo mieszkania. Sporych rozmiarów wózek nie dość, że zajmuje miejsce, to jest niewygodny w przewożeniu i przenoszeniu. Na takie sytuacje zostały stworzone spacerówki-parasolki, które można złożyć jedną ręką do małych rozmiarów. Dodatkowo da się je zabrać ze sobą na urlop – są tak małe, że bez problemu zmieścisz je w schowku na pokładzie samolotu.

Wózek powinno lekko się prowadzić

Nawet najlżejszy pojazd dziecięcy może być trudny w prowadzeniu i toporny. Dlatego przed ostatecznym wyborem warto podjechać do specjalistycznego sklepu oferującego wózki dla maluchów – na przykład do siedziby 3Kiwi. Na miejscu sprawdzisz, który model najlepiej Ci się prowadzi jedną ręką i najłatwiej podbija. Podczas korzystania z wózka w mieście nie raz wykorzystasz tę funkcję: wysokie krawężniki, nierówne chodniki i schody, które znacznie utrudniają rodzicom życie, dla Ciebie nie będą już przeszkodą.

pixel