Na czym się skupić wybierając pierwszy materac dla dziecka?

2017-10-17
Na czym się skupić wybierając pierwszy materac dla dziecka?

NA CZYM SIĘ SKUPIĆ WYBIERAJĄC PIERWSZY MATERAC DLA DZIECKA?




Sen stanowi szalenie ważny aspekt w życiu i prawidłowym rozwoju niemowląt. Z tego powodu znaczna część rodziców prowadzi analizy, zastanawia się, jak wspomóc krótki i płytki sen swojego dziecka, inwestuje w gadżety wspomagające wyciszanie (np. misie Szumisie - LINK) a już na starcie staje przed zakupem łóżeczka z odpowiednim materacem.


Popularne, jeszcze kilka lat wstecz materace gryka-pianka-kokos zastępują nowe materace produkowane z zimnej pianki.


Są bezpieczniejsze nie tylko z uwagi na brak zalegających w nich insektów psotnika zakamarnika, ale i na systemy wentylacji, elastyczność punktową, czy usztywniane, dłuższe boki zapobiegające przed poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas pierwszych prób podnoszenia się i wstawania. Dobry materac to inwestycja na lata a uwzględniając czas, jaki Twoje dziecko będzie na nim spało, warto wybrać go mądrze. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam w wyborze materaca. Nadmieniamy jednak, że do Waszej dyspozycji zawsze pozostają też nasi wyszkoleni i pomocni pracownicy.



KTÓRYM MATERACOM MÓWIMY STANOWCZE >NIE< ?




Zacznijmy przewrotnie od materacy, na których absolutnie nie powinno spać Twoje dziecko. Zalicza się do nich przede wszystkim materace używane.


Produkty te w bardzo szybki i łatwy sposób się odkształcają, nie są więc wskazane dla małego, rozwijającego się kręgosłupa. Kwestia higieny także pozostawia wiele do życzenia. Kupując materac używany nie mamy pewności w jaki sposób był on używany i przechowywany. Lepiej więc nie ryzykować.


Odradzamy również materace z łuską gryczaną. Te, choć naturalne i wciąż jeszcze widoczne na rynku, po pierwsze mogą uczulać a po drugie to właśnie w nich na skutek wilgoci mogą rozwijać się grzyby, pleśń, jak i psotnik zakamarnik. To właśnie przed nimi przestrzega wiele mam w sieci, których dzieci budziły się w nocy z płaczem, niespokojnie spały i zostały pogryzione przez żyjące w materacu insekty.


Zły materac może stać się także przyczyną alergii skórnych czy oddechowych. Świadomi podstaw skupmy się więc na aspektach, które warto przy zakupach uwzględnić.



Jaką twardość materaca wybrać?


Miękki? Średnio twardy? Twardy? To główne zapytania od rodziców, jakie otrzymujemy. Miękki materac sprawi, że główka i pupa dziecka będą się zapadały. Tak się dzieje głównie, gdy maluch śpi na materacu z pianki poliuretanowej. Twardy (np. kokosowy) również nie sprzyja maluchom, gdyż nie pozwala na przyjęcie optymalnie fizjologicznej pozycji przez dziecko. Najlepszym wyborem dla dzieci są materace średnio twarde, które właściwie dopasowują się do kształtu cała i nie ulegają odkształceniu.


Inne elementy, które warto uwzględnić przy zakupie materaca


Istotny jest wybór producenta. Ci z dużym stażem, doceniani i będący liderami w branży poza walorami estetycznymi zapewnią Wam dostęp do najlepszych, innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. To oni inwestują w badania, ciągle udoskonalają swoje produkty, zapewniają atesty i tworzą bezpieczne materace najwyższej jakości. Nie kupujcie więc materacy bez atestów, z niepewnych źródeł i od przypadkowych osób.



Oczywiście za jakością idzie również cena, ale pamiętajmy, że materac jest niezwykle ważnym elementem wyprawki i nie powinno się na nim oszczędzać.


Małe dziecko spędzi na śnie większość doby, a jego delikatny kręgosłup do prawidłowego rozwoju i spokojnego snu potrzebuje odpowiedniego podłoża. Doświadczenie i status rynkowy producenta pozwoli Wam na najlepszy wybór, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości.


Z praktycznego punktu widzenia w codziennym użytkowaniu doskonale sprawdzą się np. dzielone na pół pokrowce, czy membrany nieprzepuszczające wilgoci. Podczas zmiany pościeli wspierać nas będzie natomiast waga materaca. Wzmocnione brzegi docenicie, gdy Wasz maluch zacznie podnosić się o ramę łóżeczka i stawać. To dzięki nim mała nóżka nie wyślizgnie się i nie wpadnie między szczebelki.



Mamy alergików docenią materace z zimnej pianki za to, że ich przewiewny materiał, przepuszczający wiele powietrza, nigdy nie staje się siedliskiem mikroorganizmów.


Wnętrza takich materacy nie gromadzą kurzu, bo ten nie ma gdzie osiadać. To cenna informacja szczególnie dla osób uczulonych na roztocza.


Klienci, dla których istotna jest ekologia zwrócą pewnie również uwagę na fakt, że materace z zimnej pianki są czystsze ekologicznie. Ich produkcja wymaga krótszego wypalania w niższej temperaturze, co przyczynia się do zużycia mniejszej ilości energii. Są również produkowane z nowocześniejszych wersji składników, o zmniejszonej ilości chemikaliów a substancji, których się używa podczas produkcji są bezpieczniejsze dla środowiska.



MATERACE, KTÓRE REKOMENDUJEMY




Gdybyśmy mieli Wam polecić konkretnych producentów, którzy spełniają wyżej wymienione kryteria, z pewnością skupilibyśmy się na ofercie firm: Alvi i Traumeland.


Materace Alvi - LINK są produkowane w Polsce, ale zdobyły już uznanie rodziców w całej Europie. Ich cechą charakterystyczną jest użycie w 100% biodegradowalnej tkaniny Tencel, która łączy delikatność jedwabiu, wytrzymałość poliestru, chłód lnu, chłonność bawełny i ciepło wełny. Tkanina Tencel i inne materiały Alvi zostały wyróżnione europejskim certyfikatem bezpieczeństwa. Firma ta wyjątkowo dba nie tylko o jakość, ale i o estetykę oferowanych przez siebie produktów. W naszej ofercie znajdziecie również kołyski, kołdry, poduszki i śpiworki tej marki.


Traumeland - LINK specjalizuje się w produkcji materacy dziecięcych od 1965 roku i jest liderem w segmencie materacy klasy premium. Firma ta jako nieliczna na rynku dba o elastyczność punktową, odpowiednią twardość w zależności od etapu rozwoju dziecka , właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne. Jakość, jaką oferuje docenią najbardziej wymagający Klienci. W sklepach 3kiwi w ofercie Traumeland poza materacami znajdziesz prześcieradła, kołderki i poduszki.


Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel