Zapewnij komfort dziecku i sobie. Wybierz idealny wózek dla malucha!

2019-07-29
Zapewnij komfort dziecku i sobie. Wybierz idealny wózek dla malucha!

Wygoda dziecka i rodzica podczas spacerów jest niezwykle ważna. Zwłaszcza, gdy trwają one kilka godzin albo trzeba przedzierać się przez śnieżne zaspy, uciekać przed deszczem czy wytrwale pchać wózek pod wiatr. Nietrudno się więc domyślić, że komfortowy pojazd jest potrzebny przez cały rok. Na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wyboru wózka, by zyskać zadowolenie z dobrze podjętej decyzji? Podpowiadamy!

Celuj w sprawdzoną firmę z dobrymi opiniami

Każda mama chce, żeby jej pociecha miała rzeczy najlepszej jakości, przetestowane już przez innych rodziców i dzieci. Dlatego, szukając wózka, skup się przede wszystkim na historii danej firmy i opiniach na jej temat. Będziesz się pewniej czuła, użytkując na przykład wózek Cybex Balios S i wiedząc, że został już wielokrotnie sprawdzony, a mamy mają o nim dobre zdanie. Decydując się na produkt znanej firmy, masz gwarancję, że Twój maluch będzie w nim bezpieczny. Takie modele przechodzą bowiem różnego rodzaju testy wytrzymałości i stabilności, a przy ich produkcji zwraca się szczególną uwagę na wygodę rodzica i dziecka.

Sprawdź, czy akcesoria odpowiadają Twoim wymaganiom

Największym powodzeniem cieszą się wózki ze skrętnymi przednimi kołami. Można nimi wygodnie manewrować nawet na wąskich chodnikach czy w sklepowych alejkach, a w razie potrzeby zablokować kółka, na przykład podczas jazdy przez śnieg albo błoto. Przydatnym detalem jest też pojemny kosz pod wózkiem – wszystkie modele pojazdów dostępnych w naszym sklepie 3Kiwi właśnie takie posiadają. Dzięki niemu uda Ci się wyjść na spacer z maluchem i przy okazji zrobić większe zakupy, a wszystko to przy minimalnym wysiłku. A skoro już o dziecku mowa, z pewnością przyda mu się duża, obszerna budka, zarówno w gondoli, jak i w spacerówce. Osłoni Twoją pociechę przed palącym słońcem, porywistym wiatrem i deszczem, a także zapewni jej spokój, kiedy będzie chciała się zdrzemnąć. Na uwagę zasługują też takie drobiazgi, jak uchwyt na kubek, pojemna torba, moskitiera, folia przeciwdeszczowa... i wiele innych.

Wózek powinien być wystarczająco lekki i zwrotny

Zdarzają się sytuacje, kiedy pojęcie „zbyt lekki wózek dziecięcy” po prostu nie istnieje. Mowa tutaj o locie samolotem czy podróży komunikacją miejską. Jeżeli więc wiesz, że takie okoliczności będą zdarzały się często, warto zainwestować w zwinny, miejski pojazd. Takie modele są o kilka kilogramów lżejsze, niż tradycyjne wózki, a przy tym zachowują swoją funkcjonalność. Wystarczy spojrzeć na ofertę 3 Kiwi! Znajdziesz tam wyłącznie stylowe, eleganckie wózki dziecięce, których prowadzenie to przyjemność. Nie będziesz miała także problemów z szybkim złożeniem spacerówki i przetransportowaniem jej w tramwaju, autobusie lub bagażniku własnego samochodu.

pixel