Nanny® medyczny monitor oddechu

Czy wiesz, że Twoje dziecko do 1 roku życia oddycha wyłącznie przez nos? Dodatkowo, robi to znacznie szybciej niż osoba dorosła, biorąc od 45 do nawet 60 oddechów na minutę. Oddech niemowlaka stanowi odruch bezwarunkowy – bez niego nie da się przetrwać. Zdarzają się jednak sytuacje, w których maluszek przestaje oddychać; większość przypadków w tym okresie ma miejsce w trakcie snu (SIDS). Tymczasem niemowlęta w pierwszych tygodniach swojego życia mogą przesypiać nawet 18 godzin w ciągu doby! Nawet najbardziej wytrwali rodzice nie zawsze są w stanie czuwać przez cały czas nad jednostajnym oddechem dziecka podczas snu. Na szczęście istnieje Nanny – monitor oddechu, będący wyrobek certyfikowanym medycznie. To właśnie ten sprzęt umożliwi rodzicom spokojny sen, bez obaw o oddech dziecka. Dowiedz się o nim więcej i przekonaj się, że warto mieć go w swojej wyprawce.

 

Monitor oddechu Nanny – patronka dziecka na czas snu

Zapewnienie dziecku bezpieczeństwa to jeden z priorytetów każdego rodzica. Monitor oddechu Nanny powstał po to, by w razie pojawienia się u dziecka zakłóceń w aspekcie oddychania, jego opiekunowie zostali o tym natychmiast poinformowani. Sprzęt ten uznaje się obecnie za jeden z najpopularniejszych elementów wyprawki. Szczególnie poleca się go w przypadkach dzieci narażonych na SIDS – śmierć łóżeczkową. Mimo tego, że jest rzadko występującym zjawiskiem, często budzi strach wśród wielu rodziców. Dziecko podczas snu zapada w bezdech, zupełnie jakby jego system nerwowy zapomniał o konieczności odruchu bezwarunkowego jakim jest oddychanie. Chociaż konkretne przyczyny SIDS nie są znane, zalicza się do nich zarówno wcześniactwo, niską wagę urodzeniową czy zaburzenia ciśnienia. Monitor oddechu Nanny pozwala na kontrolowanie prawidłowości oddechu dziecka oraz czuwać na jego bezpiecznym snem, zwiększając przy tym komfort opieki. Nie ogranicza on w żaden sposób ruchów dziecka ani nie emituje szkodliwego promieniowania. O jego niezawodności świadczy fakt stosowania go na oddziałach położniczych niemal na całym świecie.

 

Co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz monitor oddechu Nanny?

Działanie Nanny jest bardzo proste – wraz z robieniem przez dziecka wydechu, światełko na sprzęcie zapala się na zielono. W momencie gdy oddech robi się nieregularny, nie pojawia się dłużej niż 20 sekund lub częstotliwość spada poniżej ośmiu na minutę, zapala się czerwona lampka a urządzenie zaczyna emitować alarm, który jest w stanie wybudzić nie tylko rodziców, lecz i niemowlę z głębokiego snu. Pozwala to na szybkie wdrożenie działań z zakresu pierwszej pomocy. Aby jednak monitor oddechu działał prawidłowo, rodzic musi odpowiednio go zamontować; podkładka sensoryczna powinna być umieszczona pod materacem na stabilnym stelażu łóżeczka i podłączyć ją z jednostką kontrolną za pomocą kabla. Następnie należy uruchomić Nanny i być pewnym, że czuwa ona nad oddechem dziecka. W sklepie 3kiwi oferujemy monitor oddechu w naprawdę atrakcyjnej cenie. To również doskonały gadżet na prezent dla świeżo upieczonych rodziców niemowlaka.

 

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

#1 Ile czasu wytrzymuje monitor oddechu Nanny?

Monitor oddechu Nanny jest w stanie działać nieprzerwanie przez 6 miesięcy – lub mniej w przypadku częstych testach alarmu. Warto wiedzieć, że Nanny powiadamia o wyczerpywaniu się baterii z wyprzedzeniem – monitor oddechu nie uruchomi się w momencie, gdy istnieje ryzyko że baterie wyczerpią się podczas snu

 

#2 Czy monitor oddechu Nanny posiada instrukcję napisaną w języku polskim?

Tak. Dołączona do zamówienia instrukcja jest napisana w języku polskim – podobnie jak wskazówki dotyczące udzielenia pierwszej pomocy dziecku, którego oddech jest nieregularny lub nie występuje w ogóle.

 

#3 Monitor oddechu Nanny – do kiedy używać?

Monitor oddechu Nanny powinien być używany do momentu osiągnięcia przez dziecko 1 roku życia. Wtedy staje się ono znacznie bardziej mobilne, a także częściej porusza się w łóżeczku. Wtedy warto zastąpić monitor oddechu elektroniczną nianią.

 

Produktów: 3
Produktów 1 - 3 z 3
pixel