Czas na wycieczkę samochodową! Usadź dziecko w foteliku montowanym tyłem

2021-02-01
Czas na wycieczkę samochodową! Usadź dziecko w foteliku montowanym tyłem

Bezpieczna jazda samochodem nie będzie możliwa, jeśli na kanapie nie znajdzie się fotelik, spełniający określone normy. Dostęp do modeli występujących w różnych wariantach może przyprawić o zawrót głowy. Jak nie pogubić się w nadmiarze informacji i zamówić dla swojego dziecka fotelik, który zagwarantuje mu bezpieczeństwo w razie kolizji lub wypadku?

Maluch w objęciach fotelika RWF. Wybierz sprawdzony model wysokiej klasy

Wożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy to najlepszy wariant, więc jeśli tylko masz taką możliwość, zdecyduj się na zakup fotelika RWF (ang. Rear Way Facing). Montuje się go na tylnej kanapie, zazwyczaj po prawej stronie, za miejscem pasażera. W zależności od wybranego modelu, fotelik będzie wyposażony w inny system mocowania. Za najpopularniejszy uchodzi ISOFIX, ułatwiający odpowiednie usadzenie oraz zapięcie dziecka. Fotelik można też przymocować na pas bezpieczeństwa, lecz ta metoda nie jest tak skuteczna i zajmuje więcej czasu.

Wybór fotelika samochodowego jest tak samo ważny, jak sposób zapięcia małego pasażera. Niebezpieczną praktyką jest zostawianie dużych luzów. Maluch w siedzisku powinien być starannie usadzony i mocno zapięty. Co ciekawe, profesjonalny RWF fotelik zapewnia podróżnikowi optymalną pozycję siedzącą, półleżącą bądź leżącą. Nowoczesna konstrukcja, jaką znajdziemy np. w modelach Cybex Sirona Z i-Size albo Joie i-Spin 360, została opracowana z uwzględnieniem potrzeb dzieci. Tego rodzaju foteliki spełniają wymagane normy bezpieczeństwa, a ponadto oferują dodatkowe udogodnienia, np. ochronę szyi, możliwość obrotu czy odchylenia przy pomocy jednej ręki.

Jazda autem w ekskluzywnym foteliku to dla dziecka sama przyjemność!

Przy wyborze fotelika do samochodu warto kierować się względami bezpieczeństwa. Nowoczesne modele z pierwszej ręki najlepiej ochronią zdrowie dziecka, skutecznie zmniejszając ryzyko związane kolizją. W sklepie 3KIWI oferujemy funkcjonalne foteliki RWF od renomowanych producentów. Zostały one wyposażone w zintegrowane systemy ochrony i technologię, rozpraszającą energię. Szczegółową specyfikację modeli można znaleźć, klikając w zdjęcie wybranego fotelika. Zobacz, jak prezentują się wysokiej jakości foteliki samochodowe i zdecyduj, w którym z nich powinno jeździć Twoje dziecko.

pixel