Jak NIE wybierać wózka dla dziecka? Udzieliliśmy wywiadu dla VIVA! Mama

2021-06-15
Jak NIE wybierać wózka dla dziecka? Udzieliliśmy wywiadu dla VIVA! Mama

Kiedy spodziewasz się pierwszego dziecka, możesz nie mieć pojęcia od czego zacząć. Wózek to podstawowy element wyprawki, którego wybór najczęściej wiąże się z gorącymi dyskusjami z rodziną i przyjaciółmi oraz przeglądaniem niezliczonej ilości forów internetowych i uważnym oglądaniu filmowych prezentacji.

 

Zazwyczaj, każdy uważa, że zna się na wszystkim najlepiej i “ciągnie w swoją stronę”. Każda ciocia, babcia i kuzynka uważa się za beneficjenta wszelkich prawd, a Ty na sam koniec i tak wiesz tylko tyle, że nic nie wiesz... Oferta wyprawkowa nigdy jeszcze nie była tak szeroka jak teraz. Można w niej dosłownie utonąć ale i popełnić sporo błędów, których później będziemy żałować.

 

Lepiej w zestawie czy osobno?

Przeróżne zestawy “2w1”, „4w1”, a nawet “8w1” – będą najprawdopodobniej tym na co, w pierwszej kolejności natkniemy się w trakcie internetowych poszukiwań. Z pozoru wydaje się, że w ten sposób możemy szybko i sprawnie kupić wszystko spasowane w gotowym zestawie i mieć problem z głowy... ale czy na pewno?

Zacznijmy od początku. Wózek głęboko-spacerowy to wózek z gondolą niemowlęcą oraz siedziskiem spacerowym, który możemy zamontować na ramie wózka, gdy maluch rozpoczyna naukę samodzielnego siedzenia. Taka konstrukcja, w sposób logiczny została nazwana zestawem 2w1 (gondola i siedzisko na jednej ramie).

 Obecnie zdecydowana większość młodych rodziców kompletuje wyprawkę już na starcie zawierającą niemowlęcy fotelik samochodowy dla dziecka o wadze 0-13 kg (nosidełko), wraz z bazą samochodową.

Zatem zestaw “3w1” to wózek głęboko-spacerowy z fotelikiem, a “4w1” to ten sam zestaw poszerzony o bazę dla fotelika. Sklepy tworzą przeróżne gotowe wariacje wózków i fotelików robiąc wszystko, by móc zaoferować możliwie najlepszy, najtańszy zestaw – należy zwrócić uwagę, aby był korzystny jakościowo nie tylko cenowo.

Warto mieć na względzie, że wszystkie dostępne obecnie na rynku topowe foteliki samochodowe dla dzieci o wadze 0-13 kg można zamontować na praktycznie każdym wózku, za pomocą dedykowanych adapterów. Uważa się to za standard. Możecie sami wybrać najodpowiedniejszy dla was wózek i najlepszy możliwy fotelik samochodowy, łącząc produkty od różnych producentów, tworząc w ten sposób swój własny, idealny zestaw.

Polskie czy zagraniczne?

Mało kto wie, że Polska jest największym producentem wózków w Europie. Specjalizujemy się jednak raczej w wózkach z segmentu budżetowego. Wszystkie najważniejsze, rewolucyjne rozwiązania pochodzą z krajów Europy i z Ameryki Północnej. Bogactwo kultur znajduje swoje odzwierciedlenie również w świecie wózków. Jak różne są kraje, estetyka, infrastruktura i style życia – tak różne mamy konstrukcje i szkoły designu.

Wózek Bugaboo Fox

Luksusowy wózek – czy naprawdę warto?

O to zapytaliśmy właściciela 3kiwi.pl czyli jednego z pierwszych w Polsce sklepów internetowych specjalizujących się w produktach premium dla niemowląt, koncentrującego uwagę na topowych światowych markach.

[…] od 1993 roku wózki dziecięce są pasją naszej rodziny. Obecnie kolejne już pokolenie wraz z naszym zespołem towarzyszy i wspiera młodych rodziców przy tych niesamowicie ważnych wyborach. Po 28 sądzę, że możemy wiele powiedzieć na temat kluczowych parametrów decydujących o udanym wyborze  pierwszego “pojazdu” dla maleństwa i rodziców, i odpowiedzieć na pytanie: Na jaki wózek warto wydać więcej, by otrzymać w zamian doskonałą jakość i satysfakcję?

Czy warto zainwestować w wózek klasy premium? Odpowiedź jest oczywista: Tak!
Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić i to z wielu powodów, do których można zaliczyć  lepszą funkcjonalność, jakość wykonania, długość gwarancji i warunki serwisu. Oprócz tego, nowoczesne rozwiązania i materiały, piękny design czy niemniej ważna późniejsza łatwości odsprzedaży także są niezwykle istotne. 

Narodziny dziecka to moment, gdy czasem warto zaszaleć, by zadbać o to by każdy spacer był dla nas czystą przyjemnością, pozbawioną niepotrzebnych awarii czy innych utrudnień... Z drugiej strony należy jednak mieć na uwadze, że nie ma oczywiście wózków idealnych dla każdego, które sprawdziłyby się w każdych warunkach. Na szczęście, szeroka gama modeli i producentów umożliwia  bezbłędne dopasowanie wózka do potrzeb wszystkich użytkowników.

Niektórzy producenci oferują wózki luksusowe, ręcznie wykonywane na specjalne zamówienie. Do tej grupy należą np. Hesba Condor Coupe i królewski Silver Cross Balmoral. To takie luksusowe limuzyny, które doskonale się prezentują i robią wrażenie, lecz co za tym idzie, nie zawsze są wystarczająco praktyczne, by używać ich na co dzień.

Wózek Hesba Condor Coupe

Istnieją też wózki technologicznie bardzo zaawansowane, mistrzowsko wykonane i zaprojektowane przez najlepszych inżynierów. Są to: Bugaboo Fox, Uppa Baby Vista 2, Hartan by Mercedes AMG czy Thule Glide 2 - model biegowy, przetestowany w maratonach. W tej klasie znajdują się produkty doskonale odpowiadające na codzienne wyzwania każdego rodzica.

Wózek Thule Glide 2
 

Dziecięce wózki mogą być też ikonami designu i znakiem rozpoznawczym, oddającym charakter i styl producenta. Przykładami takich modeli są: Stokke Xplory X, Cybex Priam by Jeremy Scott czy kultowy Bugaboo Cameleon 3. Absolutnie każdy z tych wózków będzie wspaniałym towarzyszem pierwszych spacerów, o ile wybierzemy ten właściwy dostosowany do naszych potrzeb, stylu życia i gustu.

Wózek Stokke Xplory X
 

W 3kiwi.pl zawsze, dokładamy wszelkich starań by pomóc naszym klientom wybrać właściwie.

Materiał powstał z udziałem Viva! Mama – LINK

pixel