Wybieramy pierwsze krzesło do biurka dla dziecka

2022-08-11
Wybieramy pierwsze krzesło do biurka dla dziecka

Nauka to wysiłek intelektualny, ale również fizyczny. Z pomocą przychodzi ergonomia – dyscyplina zajmująca się przystosowaniem warunków pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka.

Krzesełka dedykowane dzieciom zajmują szczególne miejsce w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Wraz z postępem cywilizacyjnym upowszechniły się innowacje znacząco poprawiające komfort życia – należą do nich starannie projektowane najlepsze krzesełka do karmienia oraz ergonomiczne krzesło do biurka wspierające prawidłowy rozwój dzieci.

W naszej ofercie staramy się zwrócić Państwa szczególną uwagę na kategorię krzesełek dziecięcych. Wyselekcjonowaliśmy dwa szczególne modele, które są koronnym przykładem krzesełka doskonałego.

Peter Opsvik – człowiek, któremu dzieci zawdzięczają zdrowe kręgosłupy

Jeden norweski inżynier wzornictwa przemysłowego zrewolucjonizował podejście do projektowania krzeseł dziecięcych i zwrócił uwagę rodziców na całym Świecie jak ważne jest dbanie o kręgosłup dziecka właściwie już od momentu urodzenia.

Od 1959 roku poszukiwał najlepszych rozwiązań wspierających ludzki organizm w nienaturalnych dla niego warunkach – a taką jest wielogodzinna pozycja siedząca.

Jako inżynier i fanatyk ergonomii, ale również jako ojciec, pierwsze krzesełko zaprojektował i zbudował dla swojego syna. Dziś jego dwa legendarne projekty są dostępne dla Państwa.

dziewczynka siedząca przy biurku na krzesełku Stokke Tripp Trapp Oak Natural

Stokke® Tripp Trapp®

Projekt wzorcowy, pierwsze ergonomiczne krzesełko do karmienia dla dzieci produkowane nieprzerwanie od 1972 roku. Doskonale w swojej prostocie.

Wykonane z certyfikowanego europejskiego litego drewna bukowego, dębowego lub jesionowego. Z akcesoriami używane przez malucha już od momentu urodzenia, następnie jako krzesełko do karmienia. Przystosowane do obciążenia ok 140 kg jest nie tylko krzesłem do biurka dla dziecka, ale krzesełkiem na całe życie – dosłownie.

Wyjątkowa indywidualna regulacja elementów siedziska i podnóżka zarówno w zakresie wysokości jak i głębokości. To cecha unikalna tego krzesła.

Wielką zaletą jest również możliwość wykorzystania rozszerzonej 7 letniej gwarancji.

To doskonała propozycja dla rodziców szukających Światowych klasyków designu. Krzesełko zostało zapisane jako nr 88 na liście 100 najważniejszych projektów w historii wzornictwa przemysłowego magazynu Fortune.

Stokke® Nomi™

Drugi projekt Petera Opsvika. Wyjątkowe kształty, zabawą formą i strukturą. Z pewnością przypadnie do gustu rodzicom szukających czegoś naprawdę oryginalnego.

Centralny frez w trzonie wykonanym z giętego drewna, spełnia rolę osi, wzdłuż której za pomocą gałek zaciskowych regulowana jest wysokość osadzenia siedziska oraz podnóżka, tym samym idealnie dopasowując się do ciała.

Jako krzeseło do biurka zachowuje maksymalną ergonomię i wyraźnie odczuwalny dla dziecka komfort siedzenia. Lekka konstrukcja osadzona na czterech kółkach zapewnia mobilności oraz reaguje na ruchy dziecka.

Unikalną cechą krzesełek Stokke Tripp Trapp oraz Nomi są ich konstrukcje, które stopniowo przechodzą od świata dziecka, przez świat nastolatka aż do osoby dorosłej. Konstrukcja wykonana z litego drewna oraz najwyższej jakości tworzywa gwarantuje długowieczność, wytrzymałość oraz stabilność mebla na długie lata.

rodzeństwo siedzące na krzesełkach Stokke Nomi White
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel