Kiedy zmienić wózek głęboki na spacerówkę? Zobacz, jak nie przegapić odpowiedniej chwili!

2019-05-16
Kiedy zmienić wózek głęboki na spacerówkę? Zobacz, jak nie przegapić odpowiedniej chwili!

Dziecko z dnia na dzień rośnie i coraz bardziej aktywnie poznaje świat. Zwłaszcza na spacerach widać tyle ciekawych rzeczy! Ludzie, samochody, drzewa w parku, wiejący wiatr... Wszystko trzeba zobaczyć, dotknąć, poczuć. Nic dziwnego, że kilkumiesięczny maluch nie chce już leżeć na płasko i głośno demonstruje swoje niezadowolenie. Co bowiem interesującego jest w ciągłym patrzeniu na niebo i korony drzew? Niewiele tam się dzieje. Na pewnym etapie rozwoju niezbędne okazuje się więc przesadzenie malucha do spacerówki. Jak rozpoznać ten odpowiedni moment?

Popatrz mamo, już siedzę. W jakim wieku dziecku przyda się wózek spacerowy?

Gondole w wielu wózkach są na tyle duże, że maluch mógłby w nich jeździć nawet do ukończenia roku. Jednak sporo dzieci tuż po tym, jak zacznie siadać (czyli około 6.-7. miesiąca życia), pragnie obserwować otoczenie i pozycja leżąca przestaje im wystarczać. Jednocześnie są za małe, żeby korzystać z popularnych wózków-parasolek. Producenci pojazdów dziecięcych stanęli na wysokości zadania, konstruując spacerówkę z regulowanym oparciem, pasami i wygodnym podnóżkiem, w której komfortowo mogą podróżować niemowlaki. Przykładem jest chociażby wózek Cybex albo Joie.

Druga kwestia to bezpieczeństwo w gondoli. Kiedy dziecko jedynie leży, nie trzeba się martwić, lecz kiedy tylko zaczyna łapać za boki wózka i podciągać się, istnieje ryzyko upadku. Jeśli Twoja gondola nie ma fabrycznie zamontowanych pasów bezpieczeństwa, nie zwlekaj z jej wymianą na spacerówkę. Maluch może w niej swobodnie poznawać świat, a Ty będziesz o niego dużo spokojniejsza.

Wzrost mam po tacie. Co zrobić, gdy maluch za szybko wyrasta z gondoli?

Dzieci bardzo wysokich rodziców nie mają łatwo. Zdarza się, że już trzy-, czteromiesięczna pociecha nie mieści się w głębokim wózku, mimo że według założeń producenta powinna w nim jeszcze długo pojeździć. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Po pierwsze dowiedzieć się, czy dana firma nie prowadzi sprzedaży większych wymiarowo gondoli. Jeżeli ten sposób zawiedzie, można kupić spacerówkę dedykowaną mniejszym dzieciom, w której maluch będzie jeździł z oparciem rozłożonym na płasko. Doskonałym rozwiązaniem stosowanym przez firmy produkujące wózki dziecięce są zestawy 2w1, na które składa się gondola i spacerówka montowane na jeden stelaż. Są one dostępne w naszym sklepie 3 KIWI. Dzięki nim nie musisz martwić się o zakup spacerówki – już przed narodzinami dziecka czeka ona w domu na swoją kolej.

pixel