Najbardziej przydatne akcesoria na spacer z dzieckiem

2017-03-23
Najbardziej przydatne akcesoria na spacer z dzieckiem

Są dwa typy spacerów z dzieckiem. Pierwszy to spacer dla relaksu, zażycia świeżego powietrza, wyjścia z domu, zrobienia makijażu i wzmocnienia odporności malucha.

 

Drugi to spacer pt. „Moje dziecko śpi tylko na spacerze” i ma on na celu przede wszystkim uśpienie dziecka na drzemkę. Dziś przedstawię Wam najbardziej przydatne akcesoria na spacer tego pierwszego typu. Akcesoria potrzebne do spaceru numer dwa są w zasadzie takie same plus kilka kropli valium (albo cała butla w razie potrzeby).

 

Po pierwsze – torba

Gdy już mamy ogarnięte niezbędne składniki spaceru (mama, dziecko i wózek – wózek to temat rzeka, ale o tym innym razem), musimy gdzieś jeszcze zmieścić pieluchy, matę do przewijania, smoczki, butelki, pieluchy tetrowe, ubranka na zmianę i wszystkie te rzeczy, o których istnieniu nie miałyśmy pojęcia w erze przed dzieckiem.

 

Według mnie jedną z najlepszych propozycji toreb pielęgnacyjnych ma Stokke – Stokke Changing Bag 2w1. Ma u mnie dużego plusa za to, że torbę można nosić także na plecach jako plecak. Jest to o tyle wygodne, że jeśli okaże się, że Twoje dziecko wcale nie zamierza siedzieć lub spać grzecznie w wózku, tylko woli huśtać się na huśtawce albo biec przed siebie bez opamiętania – Ty możesz odpiąć torbę od wózka i założyć ją wygodnie na plecy a potem puścić się pędem na poszukiwania bobasa w parku.

 

Poza tym ma sporo przegródek i zamykaną na zamek przednią kieszeń – każda przegródka i kieszonka jest na wagę złota, bo to dzięki nim możesz spakować osobno klucze czy telefon i kiedy zadzwoni Ci komórka nie musisz łowić jej wśród smoczków i pieluch.

 

Drugą wartą rozważenia opcją jest propozycja od Skip Hop model Duo Signature. Torba jest spora, ma dużo kieszonek na zewnątrz a przy tym możesz wybrać spośród wielu wzorów.

 

Po drugie – uchwyt na kubek

Ok, może są ważniejsze pozycje niż uchwyt na kubek, ale podczas spaceru warto też pomyśleć o sobie! Jeśli karmisz dziecko piersią, to pewnie wypijasz hektolitry płynów dziennie – dlaczego podczas spaceru masz zadowolić się wodą pitą z butelki, jeśli możesz zrobić sobie kawę w kubku termicznym albo zamówić po drodze smoothie? A jeśli nie karmisz dziecka piersią, to i tak przecież musisz pić! Poza tym dobrze wiemy, że niektóre dni na urlopie macierzyńskim ratują właśnie takie drobne przyjemności – ciepła kawa albo koktajl, który przyrządził ktoś inny :).

 

Uchwyty na kubek znajdziesz zarówno u Stokke, jak i Bugaboo, Cybex czy Mamas&Papas. Ważne, żeby uchwyt był dopasowany do Twojego modelu wózka, stabilnie trzymał naczynie i godnie się prezentował ;).

 

Po trzecie – zastawa dla dziecka

Jeśli zaczęłaś rozszerzać już dietę dziecka i planujesz spacer dłuższy niż godzinę, warto zaopatrzyć się w bidon z wodą i coś do przegryzania dla malucha. W kwestii bidonów pozostaję zwolenniczką Skip Hop – nie tylko z powodu kolorowych nadruków. Bidony te nie przeciekają, są lekkie, nie za szerokie i dziecko może trzymać je samo a na dodatek możesz je w całości rozkręcić i każdą część dokładnie umyć.

 

Do schowania chrupków doskonale sprawdzi się kolejna propozycja od Skip Hop – kubek niewysypek. Jak nazwa wskazuje, możesz napakować do niego chrupków po brzegi, dać dziecku i zamknąć oczy – a i tak żaden chrupek nie wyląduje poza pudełkiem :).

 

Po czwarte – książka

Jeśli masz szczęście i Twoje dziecko zasnęło podczas spaceru, polecam poczytać książkę- ale nie o dzieciach! :)

 

Jakie są Wasze spacerowe must-have?

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel