Niania elektroniczna - czy się przydaje i na co zwracać uwagę przy wyborze

2017-04-22
Niania elektroniczna - czy się przydaje i na co zwracać uwagę przy wyborze

Wyobraź sobie, że udało Ci się uśpić dziecko na drzemkę. Nieważne, czy trwało to godzinę czy pięć minut, czujesz się jak zwycięzca. Wizualizujesz sobie w głowie kawę z mleczną pianką, pomalowane paznokcie, odcinek serialu. A może zaszalejesz i nawet uda Ci się pójść do toalety – samej? Wszystko brzmi idealnie, tylko co zrobić ze śpiącym bobasem? Pójdziesz do kuchni, włączysz ekspres i nawet nie usłyszysz, jak dziecko się obudzi i zacznie płakać i całe usypianie od nowa a kawa do zlewu. I tu wkracza niania!

 

Niania elektroniczna

Każdy gadżet, który ułatwi życie matce to gadżet na wagę złota. Niania elektroniczna to jeden z takich właśnie gadżetów, dlatego warto wybrać taką, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jedna z opcji to niania, która umożliwia sam nasłuch w pokoju dziecka. Czyli uśpiłaś bobasa, ustawiasz nianię i idziesz sobie spokojnie do kuchni i zabierasz ze sobą drugą część urządzenia, która transmituje dźwięki, jakie wydaje maluch.

 

Jeśli zdecydujesz się na model Summer Infant z opaską Bubble Band, zostawiasz w pokoju dziecka nianię a sama zakładasz tylko opaskę na rękę. Opaska da znać sygnałem, gdy dziecko się obudzi, przedstawi natężenie dźwięku w pomieszczeniu a Ty w tym czasie możesz leżeć na tarasie i machać klapkiem zawieszonym na dużym palcu u nogi.

 

Kolejna opcja to niania Summer Wave Delux z lampką nocną. Nie dość, że niania wyposażona jest w lampkę nocną, to jeszcze umożliwia komunikację dwukierunkową. Gdy Twoje dziecko się przebudzi, możesz mówić do niego za pośrednictwem niani i liczyć na to, że znowu zapadnie w sen (a Ty będziesz mogła dopić kawę albo domalować ostatni paznokieć).

 

Elektroniczna video niania

A teraz wyobraź sobie, że idziesz na wesele i plan na wieczór jest taki, że usypiasz dziecko w pokoju hotelowym a sama bawisz się do białego rana. Zwykła niania elektroniczna może wtedy wyłapywać głośną muzykę, odgłosy z pokoju obok a nawet muzykę z sali weselnej – wtedy Ty zamiast relaksować się przy torcie, pędzisz do pokoju modląc się, żeby nie podarły Ci się rajstopy a misterna koafiura została na swoim miejscu.

 

Wtedy sprawdza się video niania, czyli urządzenie, które umożliwia Ci podgląd bobasa. Najlepsze rozwiązanie oferuje Luvion Prestige Touch. Nie dość, że masz podgląd na łóżeczko (możesz mieć podgląd z maksymalnie 4 kamer), możesz mówić do dziecka przez nianię, to jeszcze możesz przez nianię puścić dziecku kołysanki! Kamera w modelu Prestige Touch posiada nocną wizję do 5 m, także nawet jeśli w pokoju będzie ciemno, będziesz widziała, co dzieje się z Twoim maluchem.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel