Premiera Wózka Cybex Priam 2019 w wersji 2.0!

2018-09-24
Premiera Wózka Cybex Priam 2019 w wersji 2.0!

Wózek Priam w odświeżonej wersji wchodzącej na rynek na początku 2019 roku, oferowany jest jako produkt z najwyższej oraz najdroższej linii z segmentu premium marki Cybex. Otrzymał nową formę gondoli oraz siedziska spacerowego, utrzymane w obłościach i klasycznej elegancji amerykańskiej bohemy lat 50. Obecna sylwetka wózka Cybex Priam jest bezpośrednim odniesieniem do najsłynniejszego dzieła legendarnej pary architektów, artystów i inżynierów wzornictwa przemysłowego - Krzesła Lounge Chair and Ottoman, Państwa Charles and Ray Eames, którym na zawsze wpisali się w historię modernizmu.

Poznajmy kontekst. Lata 50 były poligonem pomiędzy amerykańską a wypracowaną już niemiecką interpretacją nowoczesnego projektowana. Słynny cytat z końcówki lat 40 amerykańskiego architekta Louisa Sullivana "Form Follows Function" czyli "Forma Podąża za Funkcją" zdefiniował odejście od niepraktycznego systemu projektowego poprzednich epok. Założeniem modernizmu i jego esencją był kult funkcjonalności, praktyczności i przystosowania mebla do potrzeb człowieka oraz ograniczenia do minimum wszelkich materiałów potrzebnych do zrealizowania tych wymagań. Niemiecki Bauhaus oferował więc ażurowe, proste, minimalistyczne rozwiązania, które miały po prostu "możliwie najlepiej działać". Owocowało to futurystycznymi projektami, które charakteryzowała maksymalna prostota, niskie zużycie materiałów oraz brak ornamentyki i zdobień, a forma sama w sobie miała być dekoracyjna, ale co najważniejsze funkcjonalna - tutaj zamyka się filozofia europejskiego modernizmu w architekturze wnętrz.

Państwo Eames w przeciwieństwie do nurtu europejskiego modernizmu Bauhausu podchodzili do projektowania z większą dozą humoru. Pragnęli by tworzone przez nich rzeczy oprócz swojej funkcji miały również luksusową oraz spektakularną formę, co w przypadku filozofii modernizmu było wbrew pozorom bardzo trudnym zadaniem. Bawili się, balansując na granicy prostoty, a ekstrawagancji, tworząc wspólnie serię efektownych mebli, które właśnie w naszej współczesności przeżywają kolejny gigantyczny rozkwit. Ludzie zaznajomieni z ich twórczością każdego dnia dostrzegą ich najsłynniejsze dzieła w telewizji, katalogach, biurach i luksusowych mieszkaniach. Na gruncie tak wielkiego dorobku, projektanci Cybex przenieśli filozofię Państwa Eames do świata branży dziecięcej, tworząc ich najsłynniejszy wózek - Cybex Priam.

Cybex Priam 2.0 2019 Stelaż Rosegold oraz Nowe Detale

Cybex Priam 2.0 2019 w wersji Głębokiej z Gondolą Lux na stelażu Rosegold.

Stelaż Cybex Priam dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych z dedykowanym dla każdej wersją kolorystyczną obicia rączki oraz pałąka. Nowe ekskluzywne detale cieszą oko oraz podnoszą serię Cybex Priam na jeszcze wyższy poziom. Nowością będzie również tzw. Stelaż e-Priam z technologią elektrycznego wspomagania silnikiem osadzonym na tylnej osi - zaczerpniętą z rowerów e-Bike. Wózek Cybex Priam dostępny będzie standardowo w wersjach: wózek głęboki, wózek głęboko-spacerowy (2w1), wózek spacerowy, oraz rozszerzalne kombinacje z fotelikiem samochodowym (3w1) oraz z bazą do fotelika (4w1)

Nowym kolorem w kolekcji stelaży Cybex Priam będzie Rosegold Frame w odcieniu miedzianym, połączonym z elementami ciemnobrązowej ekoskóry Standardowo pozostaje w kolekcji rama Priam Matt Black Frame z czarną ekoskórą. Stelaż Cybex Priam Chrome Frame w obecnej kolekcji zostanie połączony z ekoskórą w kolorze Cognac. Stelaże osadzone będą na kołach All-Terrain (wózek na każdy teren) o sprężynowo amortyzowanym zawieszeniu. Standardowo dla Cybex Priam składane jedną ręką, z dwustronnie odpinanym pałąkiem, obszernym koszem o pojemności 5kg, skrętnymi przednimi kołami z możliwością blokady oraz regulowaną teleskopowo wysokością rączki. Stelaż umożliwia częściowe złożenie i przejście do trybu dwukołowego na tylną oś z dużymi kołami - rozwiązanie dedykowane dla trudnego, piaszczystego terenu.

Przebudowane siedzisko Priam Lux Seat oraz gondola Priam Lux Carrycot dostępne będą w pięciu podstawowych wersjach kolorystycznych: Indigo Blue, True Red, Fancy Pink, Premium Black oraz Manhattan Grey. Wózek prezentowany będzie również w najsłynniejszych edycjach specjalnych. W nowej kolekcji pojawia się również nowe akcesorium - kokono-śpiwór Priam Little Cot.

Gondola Lux Carrcot w nowej wersji Cybex Priam otrzymała formę wyraźnie zaczerpniętą z konstrukcji giętych elementów drewnianych siedziska krzesła Lounge Chair. Bardzo duża gondola, głęboka, przestronna o obłych kształtach, bezpośrednio nawiązuje do dziecięcej klasyki. Nowością jest bardzo szerokie, panoramicznie odkrywane panele wentylacyjne w tylnej części gondoli oraz budki, umożliwiające swobodny przepływ powietrza wewnątrz gondoli oraz w sposobniejszych sytuacjach lepszy widok zarówno dla malucha jak i rodzica. Zmiany zaszły również w osadzeniu pałąka - został on przeniesiony do elementów konstrukcyjnych budki. Budka została wyposażona w nowy element - rozszerzanym od środka dodatkowym daszkiem zacieniającym. Wnętrze gondoli zostało wyścielone eleganckimi, pikowanymi tekstyliami ze 100% wysokogatunkowej bawełny.

Siedzisko Lux Seat otrzymało łagodniejsze kształty, nowe tekstylia, skórzane detale, przepiękne zapięcie pasów bezpieczeństwa wykonane z włókna węglowego, budkę XXL z dodatkowym wyjmowanym panelem zacieniającym oraz przeprojektowane detale. Absolutną nowością jest dedykowany Cybex Priam Little Cot, jest to kokono-śpiwór osadzany na siedzisku spacerowym. Cybex Priam Lux Seat to siedzisko rozkładane całkowicie na płasko umożliwiające użytkowanie już od momentu urodzenia. Kokon Priam Little Cot to doskonałe akcesorium w okresie jesienno-zimowym. Ciepło okrywa nóżki i korpus dziecka, dedykowany jest od momentu urodzenia do osiągnięcia około 17 kg (około 4 rok życia) , montowany jest zarówno na siedzisku całkowicie rozłożonym na płasko jak i podniesionym. Siedzisko standardowo osadzane jest dwustronnie na stelażu wózka, przodem lub tyłem do kierunku jazdy, na wysokości umożliwiającej odpowiednią pozycję dla dziecka przy wózku postawionym stole.

Odmieniona sylwetka Cybex Priam 2019 zostanie już niedługo oficjalne przedstawiona w naszym sklepie TUTAJ oraz naszych w mediach społecznościowych TUTAJ, obserwujcie nas i bądźcie na bieżąco z nowościami i najlepszymi ofertami artykułów dziecięcych z segmentu premium oraz luksusowego.

Cybex Priam 2.0 2019 Spacerówka wyposażona w nowy Śpiworo-Kokon Little Cot

Cybex Priam 2.0 2019 nowa spacerówka w pełnej okazałości na stelażu Rosegold

pixel