Przyglądamy się legendarnemu krzesełku Stokke Tripp Trapp projektu Petera Opsvika.

2018-08-27
Przyglądamy się legendarnemu krzesełku Stokke Tripp Trapp projektu Petera Opsvika.

Stokke Tripp Trapp to niezwykłe krzesełko, którego projekt stał się symbolem dobrego projektowania, a jego sylwetka służy już kilkadziesiąt lat rodzinom na całym świecie. Modułowa konstrukcja przemienia się z czasem tak samo jak mały człowiek, towarzysząc mu podczas całej podróży w dojrzewaniu. Tripp Trapp to mebel jedyny w swoim rodzaju - na całe życie.

Historia krzesełka Tripp Trapp rozpoczyna się w 1972 roku w chwili. Norweski projektant Peter Opsvik zwrócił uwagę, że jego dwuletni synek o imieniu Tor, zaczął wyrastać swojego wysokiego krzesełka dla niemowlaka i nie ma już możliwości wygodnie usiąść przy rodzinnym stole. Były to czasy, w których w sklepach dostępne były wyłącznie krzesła dla najmniejszych dzieci lub po prostu dla dorosłych. To spostrzeżenie oraz świadomość braku istnienia mebla spełniającego potrzeby dzieci i rodziców, stały się punktem zwrotnym i stworzyło podwaliny myśli, która rozpoczęła rewolucje w spojrzeniu na krzesełka dedykowane specjalnie dzieciom i to właśnie Peter Opsvik stworzył rozwiązanie, które pozwoliło dzieciom na w pełni ergonomiczne, zdrowe, wygodne siedzenie oraz normalne funkcjonowanie dziecka wraz z rodzicami podczas wspólnych chwil. Prostota projektu Tripp Trapp, trwałość mebla oraz niezwykła funkcjonalność zapisały się na zawsze w historii światowego designu jako absolutnie rewolucyjne.

Chcąc rozwiązać tylko jeden problem, czyli brak krzesła pozwalającego na komfortowe uczestniczenie dziecka w życiu przy stole na etapie od 2 do 5 roku życia, Peter Opsvik znalazł rozwiązanie całościowe, powołując do życia krzesełko, którego konstrukcja służy dziecku na każdym etapie wiekowym, ewoluując w raz z nim od samego początku. Powstanie krzesełka Tripp Trapp odbiło się ogromnym echem w branży wzornictwa przemysłowego, stając się błyskawicznie ikoną skandynawskiego designu jako projekt niezwykle funkcjonalny, prosty w formie i całkowicie pozbawiony "niepotrzebnych" elementów. Ponadczasowa sylwetka krzesełka Stokke Tripp Trapp jest elementem, który wzbogaci każdą przestrzeń. Krzesełko Tripp Trapp dostrzegą Państwo w najlepszych magazynach wnętrzarskich. Stokke Tripp Trapp oferuje jedyne w swoim rodzaju rozwiązania skupione w doskonałym, prostym, minimalistycznym designie zachowując najważniejszą cechę - funkcjonalność i długowieczność produktu.

Stokke Tripp Trapp jest konstrukcją, która stopniowo zmienia się według potrzeb. Na każdym etapie rozwoju dziecka dostosowuje się kolejno elementami tak, aby stworzyć możliwie najlepsze warunki dla malucha podczas siedzenia w taki sposób, aby zawsze uczestniczyło w życiu rodzinnym przy stole na równych zasadach z domownikami.

Stokke Tripp Trapp wychodzi na przeciw temu zadaniu i w pełni spełnia wszystkie konieczne warunki, aby móc nadążyć za swoim właścicielem i służy mu od pierwszej chwili złożenia przez wiele, wiele kolejnych lat stając się ważnym i lubianym elementem domu - od niemowlaka po dorosłego człowieka. To wszystko czyni krzesełko Stokke Tripp Trapp meblem niezwykłym. W dalszej części tekstu znajduje się szczegółowa prezentacja przemian, przez które przechodzi krzesełko Tripp Trapp podczas swojej służby maluchom. Obszerny wybór akcesoriów oraz sposób ich kombinacji z krzesełkiem, pozwala Państwu na dostosowanego go do swoich potrzeb niezależnie od momentu, w którym zdecydujecie się na zagoszczenie krzesełka Tripp Trapp w swoim domu.

Peter Opsvik - Forma Krzesełka Stokke Tripp Trapp jest ponadczasowa, a krzesełko, które się nie starzeje - nie wymaga wymiany.

Krzesełko Stokke Tripp Trapp na etapie od 0 do 6 miesięcy należy używać z zamontowanym Newborn Set

Stokke Tripp Trapp | 0-6 Miesięcy

Krzesełko może służyć już tym najmniejszym niemowlakom od momentu narodzenia do osiągnięcia około 6 miesiąca życia. Niezbędnym elementem do stworzenia pełnej konstrukcji przystosowanej do tak małego dziecka jest Newborn Set. Jest to komfortowy leżaczek montowany na krześle na poziomie pozwalającym na bardzo bliski kontakt z rodzicami. Nie bez przyczyny jest on montowany w punkcie szczytowym krzesełka Tripp Trapp. Udowodniono empirycznie, że maluchy są bardzo wrażliwe na relacje odległości oraz sposób ich traktowania podczas posiłków. Ten niebagatelny czynnik psychologiczny stał się filozofią projektu Tripp Trapp, w którym wysokość krzesełka odpowiada standardowym stołom, przy których jedzą dorośli, dzięki temu dziecko już od okresu niemowlaka bierze udział w życiu rodzinnym przy stole na równym poziomie i równych zasadach, możliwie najbliżej swojej rodziny. Jest to niezwykle ważne dla psychiki dziecka i jest t ogromną zaletą krzesełka Strokke Tripp Trapp, na którą naprawdę warto zwrócić uwagę.

Newborn Set jest dostępny w naszym sklepie TUTAJ

Krzesełko Stokke Tripp Trapp po etapie niemowlęcym należy używać z dedykowaną wkładką Baby Set

Stokke Tripp Trapp | 6-24 Miesięcy

Czas leci, a dzieci dosłownie rosną jak na drożdżach. Po około 6 miesiącach maluch jest już w stanie samodzielnie siedzieć co całkowicie zmienia jego potrzeby względem krzesełka oraz co ważne, jego kręgosłupa. Tutaj z pomocą przychodzi nam Baby Set, który jest przystosowany wielkością oraz kształtem do dziecka, które wymaga specjalnej opieki na etapie, w którym uczestniczy w interakcji przy stole już bardziej świadomie i z większym zaangażowaniem. Tripp Trapp Cushion czyli poduszka to w rzeczywistości coś więcej niż tylko poduszka, jest to miękki materiał spełniający rolę niemalże tapicerki okalającej cały Baby Set od pleców, przez boczki, po pupę. Konstrukcja Baby Seta pozwala na dodatkowe rozszerzenie krzesełka o element często niezbędny - tackę. 6-24 miesiąc życia dziecka jest bardzo wymagający, na tym etapie połączenie krzesełka Tripp Trapp z Baby Setem, poduszką oraz tacką, tworzy mebel idealny, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających dzieci i rodziców. Mnogość wersji kolorystycznych krzesełka oraz dodatków pozwalają na dostosowanie sylwetki krzesełka do indywidualnych przestrzeni i preferencji.

Baby Set, Poduszki oraz Tacki dostępne są w naszym sklepie TUTAJ

Krzesełko Stokke Tripp Trapp w okresie około 3-5 roku życia dziecka może być używane bez Baby Set

Stokke Tripp Trapp | 3-5 Lat

Jest to etap, w którym wszystko powoli staje się prostsze. Po swoich trzecich urodzinach maluchy są już gotowe do samodzielnego siedzenia na swoim krzesełku już bez pomocy wkładki Baby Set. Frezy w konstrukcji Stokke Tripp Trapp pozwolą na indywidualne dopasowanie wysokości elementów krzesełka do potrzeb dziecka, tak aby osiągnąć możliwie najwygodniejsze podparcie.

Niezależnie od płci dziecka, jego wielkości, macie Państwo swobodę dostosowania krzesełka do wymagań malucha. Zarówno wysokość jak i głębokość elementów podlega regulacji. Komfort i zdrowie dziecka są niezwykle ważne, aby wspierać go zarówno podczas posiłków jak i podczas zabawy. Tak samo jak w poprzednich etapach dziecko cały czas jest na wysokości standardowego stołu i w żaden sposób jego pozycja nie obniża się względem reszty domowników podczas czasu spędzanego przy wspólnym stole.

Stokke Tripp Trapp w jego ostatnim etapie, w którym dziecko potrzebuje podparcia nóżek

Stokke Tripp Trapp | 6-11 Lat

W tym wieku dzieci zaczynają korzystać z krzesełka Tripp Trapp w szerszym kontekście oraz często przez dłużą ilość czasu niż poprzednio. Krzesełko nie spełnia już swojej roli wyłącznie podczas posiłku i zabaw przy stole, ale przechodzi w fazę dostosowaną do ucznia. Tripp Trapp doskonale sprawdzi się jako ergonomiczne krzesełko do biurka, gdzie podczas co raz dłuższej nauki oraz dodatkowych zajęć, kręgosłup wymaga odpowiedniego kąta siedzenia. Peter Opsvik poświęcił całe swoje życie projektowaniu krzeseł ergonomicznych przystosowanych do obecnego stylu życia, w którym długość czasu spędzonego w pozycji siedzącej jest nienaturalnie długa i szkodliwa dla naszych organizmów. Krzesełko Tripp Trapp spełnia tutaj rygorystyczne założenia projektanta.

Na przestrzeni tych kilku lat istotna będzie regulacja podparcia nóg dziecka, a zarówno wysokość jak i głębokość elementów na tej samej zasadzie co w poprzednich latach podlega regulacji do indywidualnych potrzeb dziecka.

Dostępne są również dedykowane dla starszego dziecka Poduszki Junior dostępne TUTAJ

Ostatni etap, w którym krzesełko Stokke Tripp Trapp osiąga finalny kształt

Stokke Tripp Trapp | Nastolatek & Dorosły

Krzesełko Stokke Tripp Trapp na tym etapie osiąga swój finalny wygląd, w którym służyć będzie już bez dodatkowych elementów wspierających podparcie nóg w okresie wzrostu. Unikalną cechą krzesełka Tripp Trapp jest jego kompaktowa konstrukcja, która łącząc świat dziecka ze światem dorosłych w swoim ostatecznym kształcie może służyć tym większym. Konstrukcja z litego drewna bukowe lub dębowego gwarantuje długowieczność mebla oraz jego stabilność na długie lata. Wymiary krzesełka sprawdzą się doskonale nie tylko dla nastolatka, ale również dorosłego. Nie bez powodu, w niektórych mieszkaniach można spotkać krzesełko Tripp Trapp jako nietuzinkowe i oryginalne krzesło w jadalni.

Krzesełko dostosowane jest do wagi około 90 kilogramów.

Stokke Tripp Trapp | Funkcjonalności & Wymiary

 • Ponadczasowa sylwetka, klasyczny design, który nigdy nie wyjdzie z mody
 • Unikalna możliwość regulacji głębokości i wysokości siedziska oraz osadzenia podnóżka v
 • Stabilna konstrukcja z litego drewna bukowego zapewnia utrzymanie wago do około 90 kg
 • Szeroka kolekcja kolorystyczna umożliwia dopasowanie do każdego wnętrza i preferencji
 • W opakowaniu znajdują się wskazówki dotyczące dopasowania pozycji siedziska i podnóżka względem wieku i wielkości dziecka
 • Bardzo łatwy w utrzymaniu czystości
 • 7 letnia gwarancja na elementy drewniane
 • Możliwość zamontowania pięciopunktowych szelek dla zwiększenia bezpieczeństwa
 • Malowany z użyciem wodnych i całkowicie nietoksycznych farb
 • Materiały nie zawierają szkodliwych substancji bisphenolu i phalatów

Stokke Tripp Trapp | Wymiary

 • Waga produktu w kg/lbs: 7 / 15,4
 • Wymiary produktu (długość x wysokość x szerokość) w cm/in: 49 x 79 x 46 / 19,3" x 31,1" x 18,1"
 • Materiały: Lite Drewno Bukowe

Stokke Tripp Trapp | W Opakowaniu

 • Kompletne Krzesełko Stokke Tripp Trapp
 • Akcesoria do zakupienia osobno

Stokke Tripp Trapp na przestrzeni czasu

Krzesełko dziecięce do karmienia Stokke Tripp Trapp to nagradzana ikona Designu

pixel