Rozkładamy na czynniki pierwsze foteliki RWF. Zobacz, co sądzą o nich eksperci z 3kiwi

2021-11-08
Rozkładamy na czynniki pierwsze foteliki RWF. Zobacz, co sądzą o nich eksperci z 3kiwi

Wśród zmotoryzowanych rodziców utarło się przekonanie, że nowoczesne foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy stanowią synonim maksymalnego bezpieczeństwa i wysokiego poziomu komfortu maluszka podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Czy rzeczywiście tak jest? Czym dokładnie foteliki typu rear way facing wyróżniają się od standardowych rozwiązań, które instalowane są w pojeździe frontem do przedniej szyby?

W naszej ofercie znajdziesz stuprocentowo bezpieczny fotelik samochodowy Cybex

Jeszcze kilka lat temu za najbezpieczniejsze rozwiązanie w kwestii fotelików samochodowych uważano tradycyjne komponenty, montowane przodem do kierunku jazdy. Pierwsze sygnały o tym, że tego typu produkty mogą w poszczególnych przypadkach nie zagwarantować dziecku pełnego bezpieczeństwa, pojawiły się wraz z debiutem na współczesnym rynku fotelików RWF, czyli tych instalowanych tyłem względem przedniej szyby. W naszym asortymencie sklepu 3kiwi możesz znaleźć fotelik samochodowy Cybex, który doskonale reaguje na wszelkie wydarzenia podczas jazdy. Najnowsze badania nie pozostawiają w tym temacie żadnych złudzeń. Technologia RWF absorbuje moc uderzenia, przez co idealnie chroni górny odcinek kręgosłupa maluszka. Specjaliści podkreślają, że kompleksowe zabezpieczenie właśnie tego odcinka powinno być priorytetem dla producentów fotelików. Marka Cybex doskonale to rozumie. Proponowane u nas modele będą ulgą dla delikatnego kręgosłupa dziecka. Zwłaszcza, jeżeli zostanie prawidłowo dobrany do wagi oraz wzrostu.

Diabeł tkwi w szczegółach. Dopasowanie fotelika RWF wpływa na jego bezpieczeństwo

Skoro już wiesz, że w zdecydowanej większości przypadków foteliki montowane tyłem będą o wiele lepszym rozwiązaniem niż te, montowane przodem do kierunku jazdy, czas poznać również szereg wytycznych, jakie musi spełnić każdy rodzic. Wcześniej wspomniane dopasowanie fotelika pod konkretne wymiary maluszka jest absolutnie niezbędne. Zwłaszcza, jeżeli interesuje Cię tylko maksymalne wykorzystanie potencjału modeli RFW. Od dawna podkreślamy, że rear facing to pozycja, która musi przyciągać uwagę rodziców. Zadbaj o to, aby Twój maluszek posiadał mocno dopasowany względem wzrostu i wagi fotelik. Uniwersalne rozwiązania? Te z pewnością nie zdadzą swojego egzaminu. Priorytetowa będzie także prawidłowa instalacja komponentu na siedzeniu samochodu. O to nie musisz się jednak martwić. Fotelik samochodowy Cybex uznawany jest za najprostsze w obsłudze rozwiązanie na rynku.

pixel