Spacerówka, a może parasolka? Sprawdź, który wózek będzie najlepszy dla Twojego dziecka!

2019-09-30
Spacerówka, a może parasolka? Sprawdź, który wózek będzie najlepszy dla Twojego dziecka!

Wybór wózka spacerowego dla dziecka to nie lada wyzwanie. Mimo, że dostępność różnego rodzaju modeli jest bardzo duża, decyzja wcale nie okazuje się łatwiejsza. W efekcie rodzice spędzają mnóstwo czasu w internecie lub na odwiedzaniu sklepów z artykułami dziecięcymi, zadając sobie coraz to inne pytania. Czy ten wózek na pewno nie będzie za ciężki? A czy moja córeczka nie jest jeszcze za mała na tak zwaną parasolkę? Dziś postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości towarzyszące mamie i tacie przy kupnie wózka. Zapraszamy do lektury!

Klasyczny model spacerowy: bezpieczny, komfortowy, idealny dla młodszych pociech

Można go kupić zarówno osobno, jak i w komplecie z gondolą oraz fotelikiem samochodowym. Takie zestawy są zwykle korzystne cenowo, a także praktyczne: za jednym zamachem możesz mieć wózek od urodzenia do 3. roku życia dziecka oraz urządzenie do bezpiecznego przewożenia pociechy autem. W sklepie 3 Kiwi wiemy, że dobry fotelik powinien przejść pozytywnie testy zderzeniowe, dlatego oferujemy jedynie modele od sprawdzonych producentów, które uzyskały wysoką ocenę w niezależnych crash testach. Spacerówki dostępne w zestawach są osadzone na tym samym stelażu, co gondola, czyli stabilnej konstrukcji z pompowanymi albo żelowymi kołami. To daje dobrą amortyzację nawet na dużych nierównościach, a dziecku – komfort podróżowania. Inną opcją są wózki spacerowe do kupienia osobno, jak Cybex Balios S. Posiadają one obrotowe przednie koła z możliwością blokady do jazdy na wprost, co zwiększa zwrotność pojazdu. Dłuższe spacery umili regulowane oparcie z funkcją leżenia, dzięki któremu dziecko może się wygodnie zdrzemnąć, a bezpieczną jazdę zapewnią pięciopunktowe pasy z osłonkami na ramiona.

Kiedy dziecko jest już nieco starsze, dobrym rozwiązaniem okaże się parasolka

Jeszcze do niedawna wózek ten oznaczał pojazd jedynie do siedzenia, a korzystały z niego maluchy szybko męczące się na długich spacerach. Dziś na rynku pojawia się coraz więcej modeli o rozbudowanych funkcjach, a przykładem jest wózek Elodie Details Stockholm 3.0, dostępny w naszym sklepie internetowym 3Kiwi. Wyposażono go w większe koła zapewniające płynną jazdę, duży daszek przeciwsłoneczny, wygodne pochylenie oparcia, a także podnóżek dla dziecka. Tego typu pojazdy mogą być używane już od ukończenia przez pociechę 6. miesiąca życia. Do zalet parasolek należą niewielkie wymiary i bardzo łatwe składanie, toteż rodzice chętnie zabierają je ze sobą na wakacje. Małe modele spokojnie zmieszczą się w luku bagażowym samolotu czy nawet w schowku na pokładzie. Parasolka to idealne wyjście dla rodziców mieszkających w centrum miasta lub posiadających nieduże auto. Często wychodzisz na zakupy? Pokochasz ten wózek za jego lekkość, jak również za kosz umiejscowiony tuż pod siedziskiem. Dzięki temu włożone do środka rzeczy nie zabrudzą się nawet podczas zimowych roztopów.

pixel