Wózki premium coraz bardziej popularne w Polsce. Co stoi za ich sukcesem?

2019-08-12
Wózki premium coraz bardziej popularne w Polsce. Co stoi za ich sukcesem?

Zakup dziecięcego pojazdu można porównać do kupna samochodu: rozglądasz się za jak najbezpieczniejszym modelem, bogatym w nowatorskie rozwiązania, a przede wszystkim eleganckim i stylowym. Chcesz, by zarówno pasażer auta, jak i wózka, czuł się w nim swobodnie oraz komfortowo. Nic więc dziwnego, że coraz częściej konsumenci wybierają pojazdy z nieco wyższej półki, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo i prestiż. Do takich modeli należą wózki dziecięce z segmentu premium. Są nieco droższe, ale mimo to chętnych na ich zakup nie brakuje. Skąd wziął się fenomen ekskluzywnych pojazdów dla dziecka?

Wybierając elitarny wózek, możesz być pewien najwyższej jakości wykonania

Modele określane jako luksusowe występują zwykle w dwóch wersjach: klasycznej i nowoczesnej. Obie dostępne są w naszym sklepie 3 Kiwi. Pierwsza z nich to wózki typu vintage: z wielkimi chromowanymi kołami, bogato zdobione, nawiązujące do modeli wykorzystywanych na królewskich dworach. Druga natomiast obejmuje wszystkie pojazdy o „kosmicznym” designie, futurystycznych kształtach i liniach rodem z filmów science fiction. Decydując się na którąkolwiek z opisanych opcji, wiesz, że otrzymasz model wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla siebie. Na uwagę zasługują tutaj też materiały, z jakich wykonane są wózki. W segmencie premium bardzo często stosuje się takie tworzywa, jak skóra czy surowiec imitujący włókna węglowe – carbon. Rodzice cenią sobie również szybkie i łatwe składanie pojazdu do małych rozmiarów, czego przykładem jest chociażby wózek Cybex. Nie tylko zapewnia on dziecku wygodę podróżowania, ale także wyróżnia się na tle innych swoim nowoczesnym designem.

Edycja limitowana, czyli jak producenci zachęcają do kupna wózka premium

Każdy z nas chce posiadać coś niespotykanego, co przykuje uwagę innych i sprawi, ze zostaniemy zapamiętani. Firmy produkujące pojazdy dziecięce odpowiadają na te potrzeby, kreując coraz to nowe edycje limitowane i gwarantując, że w najbliższej okolicy nie spotkasz takiego samego wózka. Wymienić tutaj można specjalne linie kolorystyczne wózka Cybex Priam na czele z kolekcją zaprojektowaną przez Jeremy'ego Scotta. W naszym sklepie 3 Kiwi znajdziesz również ekskluzywne pojazdy innych marek: Silver Cross, Bugaboo lub Stokke – wszystkie te wózki zostały stworzone z myślą o Twoich marzeniach i wygodzie Twojego malucha.

Przykład idzie z góry, dlatego gwiazdy sceny muzycznej, aktorzy oraz celebryci chętnie wybierają dla swoich pociech wózki pochodzące z segmentu premium. Zachwalając ich użyteczność, zachęcają innych do kupowania takich samych modeli. Wzorem dla wielu rodziców jest też brytyjska rodzina królewska. I chociaż nie muszą oni wkładać wysiłku w promocję używanych przez siebie pojazdów dla dzieci, dzięki mediom wybrana przez nich marka i model szybko obiega świat, znajdując setki naśladowców.

pixel