Zabawki, które na pewno zainteresują Twoje dziecko

2017-05-31
Zabawki, które na pewno zainteresują Twoje dziecko

Zabawki mają trzy funkcje: edukacyjną, zabawową oraz kawową. Funkcja kawowa polega na tym, że wyciągasz zabawkę, dajesz ją dziecku i ono się nią bawi na tyle długo, że możesz napić się kawy. Funkcję kawową wymiennie można nazywać książkową, telefoniczną, paznokciową – w zależności od tego, na co aktualnie chciałabyś przeznaczyć piętnaście minut w samotności.

 

Funkcja edukacyjna

Kiedy moja córka miała kilka miesięcy, rozstawiałam jej książeczki z serii „Oczami maluszka”, robiłam zdjęcie i wysyłałam wszystkim MMSem z podpisem, że oto właśnie przebywa ona na Harvardzie. Zabawki edukacyjne są dobre nie tylko dla dziecka – jeśli uda się nimi zainteresować dziecko, mama ma wtedy poczucie dobrze spełnionego obowiązku ;).

 

Zabawki, które tu warto wymienić to (poza książeczkami) także kostki edukacyjne, liczydła i stojaki z alfabetem. W dziedzinie kostek edukacyjnych zdecydowanie pierwszeństwo ma model B. Toys Youniversity. Po pierwsze ma „university” w nazwie a po drugie składa się z tylu elementów, że sama chętnie bym się nim pobawiła. Jest kolorowy, zawiera elementy do kręcenia, przesuwania, przewlekania i obracania. Do tego sprawdzi się zarówno u roczniaka, jak i trzylatka, który może na nim uczyć się kolorów, liczb czy literek.

 

Jeśli chodzi o liczydła i alfabet, na początku ich główną zaletą jest to, że dziecko możne sobie przesuwać klocki, dowolnie je przekładać i bawić się nimi. To ten rodzaj zabawek, które kupuje się na kilka lat a modele B. Toys mają tak wysoką jakość, że spokojnie zajmą Twoje pierwsze dziecko, drugie i trzecie, dziecko kuzynki i jeszcze czasem dziecko sąsiadki – a i tak będą wyglądać jak z pudełka.

 

Drewniany stojak z alfabetem B. Toys to nie tylko sposób na naukę alfabetu, ale też kolorów oraz sposób na pobudzenie wyobraźni i kreatywności – poza klockami z literkami są tam także klocki z postaciami, o których można wymyślać różne historie, nazywać je itd.

 

Funkcja zabawowa

Najlepiej jeśli funkcja zabawowa idzie w parze z edukacyjną, ale czasem dziecko po prostu chce powciskać jakiś przycisk i usłyszeć BIIP. Dlatego tutaj zaliczam wszystkie migoczące i grające zabawki, które na pewno przyciągną uwagę Twojego malucha. Taka jest na przykład Główka Makówka B. Toys czy kołatka krokodyl tej samej firmy. Im więcej dźwięku wydaje dana zabawka, tym lepiej! Jeśli jeszcze miga jej jakaś lampka, to już w ogóle wygrana!

 

Oczywiście zabawki edukacyjne jak kostki czy puzzle też sprawiają dziecku radość i zajmowanie się nimi postrzega ono jak miłe spędzanie czasu a nie siedzenie w szkolnej ławce na najnudniejszym przedmiocie. Jednak nie oszukujmy się – nie wszystkie zabawki wspierają rozwój i uczą kreatywności. Nie ma w tym nic złego, czasem po prostu dziecko chce walić krokodylem w podłogę i trzeba się z tym pogodzić ;).

 

Funkcja kawowa

Jeśli zastanawiacie się nad zabawką, która na pewno zajmie Wasze dziecko – kuchnia albo warsztat to rozwiązanie idealne. Kuchnia w wersji Janod French Cocotte posiada nie tylko kuchenkę z dwoma palnikami, ale także zlew, piekarnik, szafkę i półkę z haczykami. W zestawie znajdują się też akcesoria kuchenne takie jak łyżki, garnek, patelnia i kuchenna rękawica. Jeśli Twoje dziecko chce uczestniczyć w domowych obowiązkach, dziecięca wersja kuchni na pewno je zadowoli.

 

Stolik warsztatowy Bricolo od Janod to wersja dla pasjonatów majsterkowania. W zestawie znajduje się aż czterdzieści akcesoriów takich jak śrubki, śrubokręty, młotki i wiele innych. Jeśli poprosisz malucha, żeby dokręcił w domu wszystkie śrubki, na pewno uda Ci się wypić spokojnie ciepłą kawę i przejrzeć jeszcze gazetę!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel