Stokke® Tripp Trapp®

Rozwój apetytu malucha i jego chęć próbowania nowych rzeczy potrafią rozczulić niejednego marudę. W dodatku jest to przełomowy moment w życiu każdego rodzica – dziecko może aktywnie brać udział w rodzinnych posiłkach; ponadto wkracza w kolejną fazę rozwoju, która okraszona jest licznymi degustacjami dań przygotowanych przez rodzica. Zazwyczaj dzieje się to w okolicach 6 miesiąca życia dziecka, gdy jego jadłospis rozszerza się o produkty o bardzo stałej konsystencji. Pozycja siedząca uważana jest za najbardziej bezpieczną, jeżeli chodzi o przełykanie takich pokarmów. Tworząc krzesełko Stokke, producentom zależało na skonstruowaniu przedmiotu, który będzie towarzyszył dziecku i rodzicom przez wiele lat – zarówno przed osiągnięciem przez dziecko stabilnej pozycji siedzącej, w trakcie spożywania posiłków, a także po wyrośnięciu dziecka z ulubionego krzesełka. Poznaj trzy formy jakie przybiera krzesło Stokke. Ostrzegamy – można się zakochać.

 

Od noworodka do 136 kilogramów – poznaj niezawodne krzesełko Stokke

Peter Opsvik, norweski inżynier i twórca krzesełka Stokke, obrał sobie za zadanie zaprojektowanie i wdrożenie w życie przedmiotu, który dzięki swojej formie ma przybliżać dziecko do rodzinnego stołu na każdym etapie jego rozwoju. Tak powstało krzesełko Stokke Tripp Trapp, mogące przybrać trzy formy rozwoju. System, dzięki dedykowanym do niego akcesoriom, na samym początku umożliwia wykorzystywania produktu jako leżaczek. Set ten jest dedykowany niemowlakom od momentu urodzenia, aż do około 6 miesiąca życia (bowiem zazwyczaj właśnie wtedy dziecko zaczyna już samodzielnie siedzieć). Osadzany na szczycie leżaczek od samego początku przybliża dziecko do rodzinnego stołu; udowodniono naukowo, że odległość ma ogromne znaczenie dla niemowląt; są one wrażliwe na relacje odległości, sposób komunikowania się podczas rodzinnych posiłków, a także na wyrażanie gestów. Krzesło Tripp Trapp pozwala, by maluch od samego początku był częścią tego rodzinnego rytuału.

 

Stokke krzesełko do karmienia – forma, którą pokochały setki rodziców i dzieci

Dzieci rosną bardzo szybko. W mgnieniu oka po okresie niemowlęcym pozostają tylko malutkie body, buciki i skarpetki. W tym czasie obserwuje się nie tylko wzrost dziecka, ale również rozwój jego układu kostno-mięśniowego – maluch zaczyna samodzielnie siadać, przechodząc ze stanu leżakowania do pozycji, która znacznie ułatwia mu spożywanie bardziej stałych posiłków. Rozpoczyna się okres degustacji nowych rzeczy i komunikowania swoich preferencji. Kto nigdy nie musiał zbierać brukselki czy klopsików z podłogi, niech pierwszy rzuci kamieniem! Należy pamiętać, że mimo przejawów samodzielności, dziecko stale potrzebuje naszej pomocy. I tu pojawia się krzesełko do karmienia Tripp Trapp w wersji Baby Set. Zestaw zapewnia dodatkowe podparcie pleców i pałąk zabezpieczający malucha przed ewentualnym zsunięciem się, dzięki czemu rodzic ma pewność, że dziecko usadowione jest we właściwym miejscu. Łatwe w umyciu, krzesełko do karmienia Stokke Tripp Trapp jest obecnie numerem jeden wśród większości świeżo upieczonych rodziców.

 

Stokke Tripp Trapp krzesełko do karmienia – i co jeszcze?

Po etapie lawirowania pomiędzy porozrzucanymi kawałkami marchewki i groszku, w życiu każdego rodzica nadchodzi moment, w którym maluch jest gotowy do samodzielnego siedzenia na krześle. Zazwyczaj następuje on po osiągnięciu przez dziecko trzeciego roku życia. To właśnie wtedy krzesełko do karmienia Stokke przeobraża się w krzesło do siedzenia przy stole czy biurku. Bezpieczne i designerskie, pozwala dziecku stać się pełnoprawnym uczestnikiem rodzinnych posiłków – nie ma chyba nic piękniejszego od jedzenia malucha, które nijak nie wychodzi poza talerz, tylko od razu trafia do jego buzi! Krzesełko Stokke można dostosować w zależności od poziomu rozwoju danej osoby. Rodzice również mogą korzystać z wygody Stokke. Wystarczy przystosować stanowisko względem swojego wzrostu, usunąć dodatkowe podparcie na nogi i gotowe! A co z ciężarem? Nie musisz się nim martwić! Krzesełko Tripp Trapp jest przystosowane do obciążenia 136 kg. Dzięki swoim właściwościom, przedmiot jest w kręgu zainteresowań nie tylko rodziców, lecz także osób, które są zakochane w norweskim designie, łączącym klasykę z zupełnie nowym poziomem funkcjonalności i nowoczesności.

 

 

Produktów: 123
Produktów 1 - 120 z 123
Pokaż więcej
12
pixel