Gryzaczki

Gryzak dla dziecka to jeden z tych przedmiotów, których maluchy nie chcą wypuszczać z malutkich rączek. Powód? Gryzaki pełnią bardzo ważną funkcję: uspokajają i przynoszą ulgę podczas ząbkowania, a ponadto są świetną zabawką, która zaskakuje kolorami i pięknym wzornictwem. Słowem: dzieci uwielbiają gryzaki! Większość maluchów ma ich co najmniej kilka w kolekcji: podczas gdy jeden jest w użytku, pozostałe są wyparzane i dezynfekowane. W tej kategorii zebraliśmy ciekawe gryzaki dla niemowląt. Wszystkie z nich są atestowane oraz wykonane z bezpiecznych materiałów – nadają się dla noworodka, dla niemowlaka i dla większego dziecka, które męczy się z powodu ząbkowania. Zachęcamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty z gryzakami!

 

Gryzaki dla dziecka niejedno mają imię. Jaki gryzak wybrać?

Wesoła ośmiorniczka z wypustkami na mackach, kolorowa małpka z długimi ramionami, a może kultowy grzybek przypominający pierś mamy? Nowoczesne gryzaki dla dziecka to wyroby wysokiej klasy, których kształt zachęca do zabawy, a jednocześnie zapobiega zadławieniu. Są elastyczne i perfekcyjnie pasują do małych rączek. Dzieci nie mają problemu z ich chwytaniem i kierowaniem do buzi. Oprócz tego, że gryzaki dla niemowląt działają łagodząco na obolałe dziąsła, stanowią też interesującą zabawkę. Maluchy mogą je nie tylko gryźć i żuć! Gryzak dla dziecka może służyć np., jako szczoteczka do zębów (i ułatwiać oswajanie się niezbyt lubianym procesem mycia ząbków). Przy wyborze gryzaka idealnego zwracaj uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano produkt. Naturalna guma, trwały kauczuk, silikon spożywczy – to materiały, z których powstają najlepsze gryzaki dla dzieci na ząbkowanie. Właśnie takie wyroby czekają w 3kiwi.

 

Sprawdzony sposób na ząbkowanie: gryzaki dla niemowląt

Ząbkowanie potrafi dać w kość! A nic nie łagodzi dyskomfortu dziąseł tak dobrze, jak stymulujący gryzaczek dla niemowlaka. Mowa o produkcie, którego powierzchnia sensorycznie stymuluje mięśnie języka i podniebienia. Taki gryzak dla dziecka jest cennym akcesorium, ułatwiającym uspokojenie się i skupienie. Maluchy, które mają problem z nadpobudliwością oralną, mogą stosować gryzaki nie tylko podczas ząbkowania – specjalne wypustki dostarczą licznych wrażeń sensorycznych. W przypadku ciężkich chwil związanych z wyrzynaniem zębów, gryzaki dla niemowląt można na parę minut włożyć do lodówki (nigdy do zamrażarki!). To sprawi, że tekstury masujące będą dodatkowo chłodzić dziąsła, jeszcze skuteczniej łagodząc ból. W naszym sklepie jest dostępny gryzak dla noworodka w licznych wariantach. Starannie opracowane kształty sprzyjają zabawie w szczotkowanie zębów. Niektóre z gryzaczków mogą ułatwiać procedurę odstawiania od piersi. Dowiedz się więcej, czytając opis wybranego produktu!

 

GRYZAKI – FAQ:

Jakie gryzaki są dobre dla dzieci na ząbkowanie?

Na rynku są dostępne tysiące gryzaków, ale nie wszystkie z nich nadają się na dzieci ząbkujących. Przy wyborze gryzaczka na ząbkowanie należy pamiętać o tym, żeby był to produkt przystosowany do delikatnych dziąseł. Gryzak dla noworodka musi być specjalnie wyprofilowany i miękki, podczas gdy gryzaczek dla noworodka może być twardy, wyposażony w wypustki wspomagające łagodzenie bólu dziąseł. W naszym sklepie są dostępne wyłącznie atestowane gryzaki dla dzieci – odpowiednie na ząbkowanie o różnym stopniu nasilenia.

 

Jak dbać o gryzaki dla niemowląt?

Utrzymanie gryzaczków w czystości to bardzo ważna kwestia. Rodzaj pielęgnacji jest ściśle związany z materiałem, z jakiego gryzak dla noworodka został wykonany. Podstawową zasadą jest mycie gryzaka pod bieżącą wodą – co najmniej raz dziennie oraz zawsze wtedy, gdy gryzaczek upadnie na podłogę/ ziemię. Niektóre gryzaki dla dzieci na ząbkowanie można myć w zmywarce, inne należy sterylizować gotując we wrzątku przez 5 minut. Dokładne informacje na temat czyszczenia gryzaków są dostępne na opakowaniach produktów.

 

Czy gryzaki dla dzieci mogą zastąpić szczoteczkę do zębów?

Gryzaczek dla niemowlaka może mieć kształt szczoteczki z masującymi wypustkami, pasującej do łuku zębowego dziecka. W naszym sklepie są dostępne dentystyczne gryzaki dla dziecka, które kształtem przypominają właśnie szczoteczki do zębów. Mogą one bardzo ułatwić oswajanie maluszka ze szczotkowaniem ząbków, jednak na dłuższą metę nie zastąpią one prawdziwej szczoteczki.

 

Produktów: 47
Produktów 1 - 47 z 47
pixel