Krzesełko do karmienia

Samodzielne siadanie dziecka to czynność wymagająca od malucha wiele siły i zaangażowania. Zanim osiągnie ten etap warto sprawić mu specjalne krzesełko lub fotelik dla dziecka. Te proponowane w 3Kiwi.pl Baby to doskonale dopasowane do potrzeb dzieci krzesełka do karmienia i specjalne foteliki dla dzieci, które nie tylko pomagają maluchowi w utrzymaniu odpowiedniej pozycji, ale również rosną razem z nim. Krzesełka dla dzieci posiadają odpowiednią regulację siedziska i oparcia dostosowywanych do wzrostu, a także półkę na talerzyk, zabawki czy książeczkę. Modele dla najmłodszych wyposażono w szelki i kółka ułatwiające przemieszczanie z dzieckiem.

Nauka samodzielnego siadania dziecka to dla rodziców niezwykłe przeżycie. Zazwyczaj dochodzi do niego na przestrzeni pomiędzy 7 i 10 miesiącem życia, jednak każde dziecko ma swoje własne podejście i możliwości, dlatego ostateczna pora bywa zmienna. Delikatne i słabe mięśnie pleców muszą podczas zabaw i pozornej dziecięcej gimnastyki wzmocnić się na tyle, żeby malec mógł utrzymać się w pozycji pionowej. Kiedy już ją osiągnie nadchodzi krótki moment pozwalający również na wprowadzanie nowych smaków i naukę jedzenia łyżką. Krzesełka dla dzieci pozwalają rodzicom znacznie łatwiej przejść przez ten etap. Specjalnie zaprojektowane krzesełka dla niemowląt przypominają chodzik dziecięcy ograniczając do minimum możliwość wypadnięcia malucha. Krzesełka dla nieco większych dzieci, które siedzą już pewnie, posiadają kilkustopniową regulację poziomu siedzenia i oparcia, więc z powodzeniem mogą spełniać zalecenia pediatrów nie wpływając negatywnie na rozwój układu kostnego. Krzesełka do karmienia wykonane z tworzyw sztucznych są też łatwe do umycia po pierwszych próbach z samodzielnym jedzeniem. Z kolei foteliki dla dzieci to piękne mniejsze wersje prawdziwych dorosłych foteli, tapicerowane miękkimi tkaninami sprzyjającymi przyjemnemu wypoczynkowi.

 

 

 

W życiu każdego rodzica nadchodzi moment, w którym maluch zaczyna chętnie sięgać po nowe produkty spożywcze. To dobry moment na to, by wyposażyć się w pierwsze krzesełko do karmienia dziecka. Ten niepozorny z wyglądu przedmiot pozwala dziecku uczestniczyć w rodzinnym rytuale, jakim jest wspólne spożywanie posiłków. Wygodna pozycja siedząca zmniejsza ryzyko zakrztuszenia się przez dziecko przygotowanym dla niego daniem, zaś samo krzesełko jest doskonałym zabezpieczeniem malucha przed upadkiem. Zanim jednak to nastąpi, upewnij się że Twoje dziecko umie siedzieć bez jakiejkolwiek pomocy; oznacza to, że układ kostno-mięśniowy jest przygotowany do trwania w takiej pozycji przez dłuższy czas. Współcześnie mamy do czynienia z przesytem na rynku akcesoriów dla dzieci. Krzesełka różnią się od siebie pod względem funkcji, materiałów z których są wykonane, a także wytrzymałości. Te najlepsze znajdziesz właśnie u nas – w sklepie 3kiwi.

 

Rozmiar ma znaczenie – pomagamy wybrać krzesełko do jedzenia dla dziecka

Wybór idealnego krzesełka do karmienia działa na podobnych zasadach co wybór wózka. Krzesełko do karmienia musi być komfortowe dla obu stron: zarówno dziecka, jak i rodzica. Należy więc upewnić się czy korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne. Ważnym elementem wpływającym na komfort jest siedzisko. Powinno być ono obszerne, by dziecku było mu w nim wygodnie przez cały czas korzystania z krzesełka. W naszym asortymencie znajdują się produkty, które mogą towarzyszyć dziecku przez całe jego życie, tylko w innej formie. Przykładem jest dobre krzesełko do karmienia Stokke z serii Tripp Trapp, przybierające różną formę w zależności od poziomu rozwoju dziecka. Z tym produktem przebrniesz przez proces począwszy od leżakowania dziecka (Stokke Newborn Set), przez standardowe karmienie (Stokke Baby Set), aż po samodzielne krzesełko. Unikalną cechą tej serii jest to, że finalnie krzesełko do karmienia przybiera formę, która służyć może dorosłym. Każdy z tych produktów jest przystosowany do obciążenia 136 kg. Jeżeli więc będąc u kogoś w gościach zobaczysz ten specyficzny model w swojej ostatecznej formie, wiedz że gospodarze ulegli magii Stokke.

 

Jak sobie pościelisz... tak się wysiedzisz? Dobór materiału krzesełka

Proces zapoznawania się dziecka z potrawami z różnych stron świata nigdy nie przebiega w sterylnej atmosferze. Maluch będzie chlapał, plamił i dosłownie rzucał kawałkami mięska wszędzie gdzie się da. Zapomnij więc o miękkim pokryciu krzesełka do karmienia – uważasz, że jest to możliwe, ponieważ każde pokrycie da się zdjąć i wyprać? Owszem, jednak taka czynność musiałaby być powtarzana kilka razy w tygodniu, co na dłuższą metę nie jest wygodne. Nie wspominając o rachunku za wodę... Właśnie z tego powodu serdecznie polecamy wybierać wśród krzesełek do karmienia wykonanych z tworzywa, które łatwi zmyć i nie zostają na nim plamy. Dobrym przykładem, dostępnym w ofercie naszego sklepu, jest krzesełko do jedzenia Nomi by Evomove, wykonanego z drewna i wolnych od szkodliwych substancji plastikowych elementów. Te materiały są w stanie przetrwać nawet klopsiki w sosie pomidorowym!

 

Funkcjonalne krzesło do jedzenia dla dziecka? 3Kiwi służy pomocą!

Kupując krzesełko do karmienia, radzimy zawsze wybierać modele, które starczą dziecku na co najmniej kilka lat. Dobre krzesełko do karmienia powinno być regulowane, mieć przyjemny design i zapewniać maluchowi bezpieczeństwo. W 3kiwi przykładamy wysoką wagę do tego, by wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie spełniały wszystkie wymienione wyżej punkty. Każde nasze krzesło do jedzenia dla dziecka jest więc dopracowane pod każdym względem i stanowi twór prawdziwych ekspertów, cenionych na całym świecie. Rodzice mogą więc wybierać między wachlarzem kolorów i funkcji, przy okazji łącząc przyjemny design z wysoką jakością. Materiały, z których korzystają rozmaici producenci są na tyle wytrzymałe, że są w stanie przetrwać przez lata! W końcu właśnie takie musi być krzesełko do karmienia dla dziecka – przygotowane na każdą sytuację. Nawet próby ucieczki małego nieboraka!

 

Produktów: 245
Produktów 1 - 120 z 245
Pokaż więcej
pixel