Foteliki 0-13 kg

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszemu członkowi rodziny w aucie to obowiązek każdego kierowcy – najczęściej tę funkcję spełnia równocześnie rodzic dziecka. Właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność i konieczność znajomości podstawowych zasad bezpiecznego podróżowania z maluchem. Zgodnie z przepisami, każde dziecko w wieku do 12 lat, które ma mniej niż 150 centymetrów wzrostu, podlega obowiązkowi bycia przewożonym w foteliku lub innym urządzeniu przystosowanym do przewożenia dzieci. Fotelik samochodowy 0-13 kg, o którym mowa, należy do grupy 0+, która obejmuje nosidełka dla noworodków i niemowląt o wadze do 13 kg. Ponadto fotelik dla noworodka musi być dostosowany nie tylko do jego wagi, lecz także wzrostu i posiadać atest zgodny z europejską normą ECE R44/03, ECE R 44/04 czy UN R129. Za brak fotelika samochodowego przy jednoczesnym przewożeniu dziecka w samochodzie grozi mandat w wysokości około 300 zł i do 15 punktów karnych. Nie warto więc stawać po przeciwnej stronie prawa i ryzykować życia swojego dziecka.

 

Fotelik samochodowy dla noworodka – podstawowe wymagania

Fotelik dla niemowlaka powinien znajdować się na tylnym siedzeniu – mimo że przedni fotel pasażera jest przystosowany do montażu na nim urządzenia przytrzymującego dziecko w trakcie jazdy, zaleca się korzystanie z niego tylko w wyjątkowej sytuacji, jaką może być między innymi brak miejsc na tylnych siedzeniach samochodu. Jeżeli stoisz przed ostatecznością i postanowisz umieścić fotelik samochodowy dla niemowlaka z przodu, pamiętaj o dezaktywacji poduszki powietrznej. Każdy fotelik 0-13 kg jaki posiadamy w swojej ofercie zawiera szczegółową instrukcję montażu, do której należy się zastosować. Najłatwiejszą i najwygodniejszą z metod jest ISOFIX, czyli nowoczesny system mocowania fotelików. Pozwala on na szybki i sprawny montaż fotelika w samochodzie, bez konieczności użycia pasów bezpieczeństwa. Jednorazowe przymocowanie fotelika to nie wszystko – liczy się także regularne sprawdzanie jego stabilności przed każdą podróżą. Nawet najnowocześniejsze foteliki samochodowe dla niemowląt mogą ulec utracie stabilności. Rutynowa kontrola powinna wejść w nawyk po zaledwie kilku czynnościach sprawdzających.

 

Nie tylko fotelik samochodowy niemowlęcy, czyli o co jeszcze musisz zadbać?

Każdy kierowca powinien przewidywać niebezpieczne sytuacje. Aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa ze swojej strony, powinieneś zadbać o:

  • oświetlenie zewnętrzne auta;

  • sprawność wycieraczek samochodowych i optymalną ilość płynu do spryskiwaczy w zbiorniczku;

  • odpowiednie opony dostosowane do panującej pory roku i warunków na drodze;

  • stan techniczny pojazdu.

Nie da się ukryć, że odpowiedni fotelik dla niemowlaka to tylko część całego procesu bezpiecznego przygotowania dziecka do odbycia podróży samochodem. W 3kiwi zajmujemy się sprzedażą certyfikowanych akcesoriów do jazdy autem, które mają na celu zapewnienie wygody dziecku niezależnie od długości trwania podróży. Staranie wyselekcjonowane produkty topowych producentów dostępne są u nas w atrakcyjnych cenach i równie kuszącej jakości. Stawiamy na to, co najlepsze dla niemowląt i ich rodziców – dlatego w asortymencie naszego sklepu nie znajdziesz produktów od niewiadomych producentów czy rzeczy wątpliwej jakości. Nie z nami takie numery. Wiemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, nie tylko podczas jazdy samochodem z dzieckiem w roli pasażera. Między innymi z tego powodu jesteśmy tak wysoce zaangażowani w odpowiedni dobór produktów dla najmłodszych.

 

Jakie cechy powinien posiadać dobry fotelik dla noworodka?

Wieloletnie doświadczenie i znajomość potrzeb naszych Klientów sprawiła, że dziś jesteśmy w stanie podać listę cech, którymi powinien szczycić się dobry fotelik samochodowy niemowlęcy.

  • Bezpieczeństwo dziecka. Najnowsze normy fotelików definiują testy homologacyjne (dopuszczające fotelik do sprzedaży). Świetnym przykładem są testy bezpieczeństwa C-NCAP, podczas których fotelik jest poddawany próbom w prawdziwym aucie (nie zaś wózku diagnostycznym), a bezpieczeństwo najmłodszego pasażera weryfikowane jest podczas zderzeń czołowych z prędkością 64 km/h, uderzenia w tył pojazdu z prędkością 30 km/h czy zderzeń bocznych.

  • Jakość wykonania. Wybierając fotelik samochodowy 0-13 kg pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się z materiałami, z których został on wykonany. Niskiej jakości plastik nie powinien mieć tu prawa bytu; w 3kiwi znajdziesz foteliki samochodowe dla niemowląt wykonane z wytrzymałych powłok o solidnej, odpornej na rozciąganie czy rozerwanie teksturze.

  • Dodatkowe funkcje. Uwielbiacie podróże? W takim razie powinniście zaopatrzyć swoje dziecko w fotelik samochodowy z funkcją spania – dzięki niej nawet najdłuższa podróż minie zdrowo i komfortowo.

 

Szybki montaż fotelika samochodowego dzięki bazie ISOFIX

Zdążyliśmy już przytoczyć nieco informacji na temat jednego z najszybszych sposobów montażu fotelików samochodowych. Niewiele osób jednak wie, że w ofercie naszego sklepu można znaleźć specjalne bazy pod foteliki samochodowe dla niemowląt, sprzyjające montażowi w duchu ISOFIX. Te praktyczne akcesorium znacznie ułatwia pracę rodzicom – zamontowana na stałe w samochodzie baza wyposażona jest w stosowne oświadczenia, które informują o poprawnym bądź niepoprawnym montażu fotelika samochodowego. Baza ISOFIX pozwala całkowicie uniknąć potencjalnych błędów montażowych. Przypominamy, że sprzęt ten nie jest uniwersalny; oznacza to, że nie każda baza będzie pasować do konkretnego modelu fotelika, w związku z czym albo warto zakupić komplet, albo przed finalizacją transakcji skontaktować się z przedstawicielem sklepu. Nasi specjaliści gotów są pomóc w doborze bazy ISOFIX, która na pewno będzie pasować do fotelika, jaki chce się zamocować w samochodzie.

 

Bezpieczny fotelik samochodowy 0-13 kg znajdziesz w 3kiwi

Wirtualne półki naszego sklepu internetowego uginają się pod ilością licznych modeli fotelików dla niemowląt. Chcemy dać rodzicom możliwość wyboru najlepszej z najlepszych opcji, ukazując pełen wachlarz fotelików topowych marek. Dobór fotelika powinien przebiegać z uwzględnieniem najważniejszych potrzeb dziecka, a także prowadzonego stylu życia. Inny fotelik sprawdzi się w przypadku krótkodystansowych podróży samochodem, inny zaś w trakcie długiej podróży nad morze czy w góry. Funkcjonalność fotelika samochodowego to jedno – dziś równie ogromną wagę przywiązuje się do tego, jak wygląda dane akcesorium. Twórcy innowacyjnych gadżetów dla niemowląt także zwrócili na to uwagę, wypuszczając na rynek ciekawe, designerskie modele fotelików. Prócz jednolitej klasyki znajdziemy dziś foteliki dla niemowląt w kwiaty, abstrakcje czy zaczepną panterkę. W razie jakichkolwiek pytań służymy radą i pomocą – postaramy rozwiać wszelkie wątpliwości, a także fachowo odpowiedzieć na każde zapytanie. Mieszkańców Wrocławia, Świdnicy, a także okolic obu miast, zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych. Chętnie przedstawimy najnowsze modele naszych fotelików samochodowych w ich pełnej krasie!

 

 

Produktów: 92
Produktów 1 - 92 z 92
pixel