Foteliki 15-36 kg

Kupowanie akcesoriów bezpośrednio związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa dziecku stanowi priorytet dla wielu rodziców. Kwestia ochrony dotyczy zwłaszcza fotelików samochodowych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w czasie jazdy samochodem. Początki każdego mobilnego rodzica, który postanawia zabierać swoją pociechę na dłuższe i krótsze podróże autem rozpoczyna się w grupie fotelików 0+, przystosowanych dla niemowląt i dzieci ważących do 13 kg. Jednak – jak dobrze wiemy – maluchy rosną w mgnieniu oka, dlatego w pewnym momencie fotelik dla niegdyś słodkiej kruszynki może okazać się za mały. Czas na rozwiązanie dla wciąż małych, jednak nie najmniejszych. Przedstawiamy Wam fotelik samochodowy 15-36 kg i podpowiadamy, kiedy konkretnie należy wymienić na niego stary model.

 

Kiedy jest odpowiedni czas na fotelik 15-36 kg? Podpowiadamy!

Foteliki samochodowe 15-36 kg różnią się od mniejszych modeli przede wszystkim konstrukcją. Wraz z wiekiem, ciało dziecka i rozwój jego stawów, kośćca, narządów wewnętrznych itp. zaczyna ulegać zmianom. Zmiana fotelika 0-13 kg na 15-36 kg powinna nastąpić wtedy, gdy dziecko osiągnie wskazane 4 lata życia – nawet jeżeli wcześniej wpisywałaby się w wyższy zakres wagowy. Wynika to z faktu, że dzieci poniżej 4 roku życia nie są przystosowane do fotelików do 36 kg pod względem anatomicznym. Między innymi z tego powodu, wybierając odpowiedni fotelik samochodowy od 15 kg, należy brać pod uwagę nie tylko wagę dziecka, lecz również jego wiek i wzrost. Tuż obok decyzji odnośnie odpowiedniego momentu na zmianę fotelika, pojawia się pytanie o formę nowego siedziska – wielu osobom nasuwa się bowiem na myśl zmianę fotelika na podstawkę do auta. Eksperci jasno odradzają takie rozwiązanie, głównie ze względu na wspomnianą wcześniej anatomię dziecka. Budowa anatomiczna odgrywa bowiem istotną rolę w procesie doboru odpowiedniego siedziska samochodowego.

 

Dlaczego fotelik samochodowy 15-36 kg to jedyny słuszny wybór?

Wspomniana przez nas podstawka do auta jest rozwiązaniem tanim, jednak wraz z niską ceną idzie w parze wysokie niebezpieczeństwo. Styropianowe podkładki do siedzenia nie zapewniają żadnej ochrony w czasie ewentualnej kolizji – wręcz przeciwnie. Ich obecność potrafi pogorszyć sytuację dziecka w obliczu wypadku. W przypadku dobrej jakości fotelików samochodowych, dostępnych w naszym sklepie, dziecko w razie zderzenia jest chronione przed odniesieniem obrażeń takich jak zerwanie kręgów szyjnych czy urazów kręgosłupa. W przypadku zderzenia bocznego, fotelik samochodowy 36kg zabezpiecza delikatne partie ciała i głowy dziecka – podstawka, głównie przez swoją prymitywną budowę, nie jest w stanie tego dokonać. Fotelik dziecięcy od 15 kg to jedyna opcja, która jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo i wygodę w trakcie podróży.

 

Eksperci radzą: o czym musisz pamiętać, wybierając fotelik dla dziecka?

Bazując na doświadczeniu i znajomości rynku możemy potwierdzić stwierdzenie, że foteliki samochodowe 15-36 różnią się między sobą wieloma elementami. Wszystko zależy między innymi od producenta i renomy danej firmy. Poza kryteriami wieku i wagi, odpowiedzialny rodzic powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, w skład których wchodzi między innymi:

  • system bezpiecznego montażu ISOFIX;

  • system ochrony bocznej;

  • możliwość regulacji siedziska i zagłówka;

  • jakość materiałów użytych do produkcji;

  • certyfikat bezpieczeństwa.

Każdy fotelik samochodowy, który znajduje się w ofercie sklepu 3kiwi, został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa młodego pasażera. Oferowane przez nas foteliki 15-36 kg posiadają certyfikaty świadczące o jakości i wytrzymałości materiałów zastosowanych w procesie produkcji każdego z dostępnych modeli.

 

Bezpieczny fotelik samochodowy 36kg – czyli jaki?

Główną cechą, którą powinien posiadać każdy fotelik samochodowy, jest bezpieczeństwo. Aby rzeczywiście rodzic mógł odetchnąć z ulgą i być pewnym, że zrobił wszystko co w jego mocy, by zapewnić swojej pociesze ochronę w czasie podróży, powinien odhaczyć z listy następujące punkty.

  1. Dobrać fotelik do wagi, wieku i wzrostu dziecka.

  2. Dostosować fotelik samochodowy do modelu posiadanego samochodu.

  3. Wymienić fotelik we właściwym czasie (nie za wcześnie, zwłaszcza jeżeli dziecko nie osiągnęło wskazanego wieku).

  4. Całkowicie zrezygnować z pomysłu zastosowania podstawki.

  5. Kupić fotelik z zaufanego źródła – na przykład ze strony 3kiwi.

Decyzja powinna zostać podjęta w oparciu o dokładną analizę danych i aktualnych potrzeb dziecka. Każdy mały pasażer jest inny, dlatego wybór powinien być zależny zwłaszcza od poczucia komfortu dziecka usadowionego w danym foteliku. Współcześnie rodzice mają do wyboru setki, jeżeli nie tysiące, modeli fotelików samochodowych. W wachlarzu możliwości mogą zdarzyć się egzemplarze, których nie powinno się brać pod uwagę. Znając dodatkowe kryteria wyboru i powyższe punkty, weryfikacja produktu przebiegnie o wiele sprawniej.

 

Dlaczego nie zaleca się zakupu fotelików samochodowych z drugiej ręki?

Eksperci do spraw bezpieczeństwa młodych pasażerów trąbią na alarm i jasno komunikują, że nie powinno się kupować fotelików samochodowych z niewiadomego źródła ani z rynku wtórnego. Nawet jeżeli fotelik wygląda dobrze na pierwszy rzut oka nie wiesz, czy upatrzony model jest bezwypadkowy. Fotelik po wypadku może nie spełniać swoich funkcji zabezpieczających – nie warto ryzykować, nawet jeżeli cena danego modelu jest wyjątkowo atrakcyjna. W tym przypadku właściwy wybór może uratować życie. W sklepie 3kiwi znajdziesz wyłącznie nowe foteliki samochodowe, pochodzące z renomowanych firm. Nie przebieramy w półśrodkach, dokonując sumiennej selekcji każdego produktu. W przypadku środków bezpieczeństwa, do których zaliczamy foteliki samochodowe, zwracamy uwagę na certyfikaty potwierdzające poziom bezpieczeństwa produktów, które włączamy do swojej stałej oferty. Ochrona, funkcjonalność i nowoczesny design – to właśnie cechy, jakie posiada każdy produkt z oferty 3kiwi. Oferujemy naszym Klientom i ich dzieciom wszystko, co najlepsze.

 

 

Produktów: 27
Produktów 1 - 27 z 27
pixel